- Autor: Dagmara
- Wyświetleń: 2533
- Dodano: 2024-01-20 / 10:17
- Komentarzy: 0
Tymczasowy areszt w sprawie ataku nożem
Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie - Koźlu wszczęła śledztwo po tym, jak w dniu 30 grudnia 2023 r. funkcjonariusze kędzierzyńskiej Policji, zatrzymali Iwonę K. w związku z podejrzeniem, że ugodziła ona swojego męża - Sebastiana K. nożem w klatkę piersiową.
W toku śledztwa ustalono, że owego dnia pomiędzy małżonkami K. doszło do scysji, która przerodziła się w pełną emocji awanturę. W jej trakcie, Iwona K. telefonicznie powiadomiła o kłótni z mężem swojego znajomego - Artura Z. i zwróciła się do niego o pomoc. Artur Z. udał się do miejsca zamieszkania Iwony K., a po wejściu do domu wspólnie z nią zaatakował Sebastiana K. zadając mu ciosy pięściami i kopiąc. W pewnym momencie Iwona K. uderzyła męża szklaną butelką w głowę, po czym chwyciła nóż i zadała mu cios w klatkę piersiową. Skutkiem ugodzenia nożem była rana drążąca klatki piersiowej o głębokości 2 cm i perforacja opłucnej, co doprowadziło do odmy płucnej. Widząc eskalację przemocy Artur Z. opuścił miejsce przestępstwa. Po chwili oddaliła się również Iwona K. pozostawiając bez pomocy krwawiącego męża. Pokrzywdzony w poszukiwaniu ratunku udał się do sąsiada, który powiadomił pogotowie. Jeszcze tego samego dnia Iwona K. i Artur Z. zostali zatrzymani. Iwona K. znajdowała się wówczas w stanie głębokiego upojenia alkoholem (ponad 1,1 mg/l).
Zobacz także Burza nad powiatem strzeleckim. Uszkodzone dachy w Balcarzowicach, utrudnienia na A4
Jak ocenił biegły z zakresu medycyny sądowej, doznane przez pokrzywdzonego obrażenia stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu
Iwona K. usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa męża, spowodowania u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz udziału w jego pobiciu. Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Na wniosek prokuratora Iwana K. została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.
Natomiast Arturowi Z. został przedstawiony zarzut udziału w pobiciu Sebastiana K., w wyniku którego doznał on ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany w złożonych wyjaśnieniach opisał swój udział w przestępstwie oraz jego przebieg. Wobec Artura K. prokurator zastosował dozór policji i zakaz opuszczania kraju.
Za zarzuconą zbrodnię Iwonie K. grozi kara pozbawienia wolności od 10 do 30 lat a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Za udział w pobiciu, w następstwie którego pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, Arturowi Z. może zostać wymierzona kara od roku 10 lat pozbawienia wolności.
Zobacz także Mieszkańcy Opola poszukiwani listami gończymi
Źródło: Prokuratura
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
23 sierpnia
Festiwal Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim. Tysiące widzów i widowiskowy pokaz
23 sierpnia
Domowa hodowla szczurów wymknęła się spod kontroli?Zwierząt może szybko przybywać

Ten artykuł nie ma komentarzy do wyświetlenia.