• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3715
  • Dodano: 2024-01-17 / 12:00
  • Komentarzy: 0

  Środki odurzające wysyłał za granicę ukryte wewnątrz pudełka wśród klocków lego

  Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który wysyłał drogą lotniczą narkotyki do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, dotyczące procederu polegającego na wysyłaniu za granicę przesyłek z pudełkami klocków, w których ukryte były środki odurzające zakupione za pośrednictwem sieci tzw. Darknetu.

  Sprawa rozpoczęła się od ujawnienia na terenie magazynu firmy kurierskiej, znajdującego się w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, przesyłek adresowanych do Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, zawierających znaczne ilości środków odurzających w postaci opioidowych tabletek przeciwbólowych, ukrytych wewnątrz pudełka wśród klocków lego.

  W toku postępowania przygotowawczego funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ustalili dane osoby nadającej w/w przesyłki, a następnie przeprowadzili na terenie jej posesji czynności procesowe, w trakcie których zostało zatrzymanych kilkaset tabletek z grupy leków narkotycznych oraz innych środków odurzających, znaczne ilości ziela konopi innych niż włókniste a także broń palna. Część tabletek znajdowała się w już przygotowanych do wysyłki paczkach, które miały zostać nadane poza RP. Zabezpieczono także gotówkę w kwocie 20 000 zł.

  W trakcie czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymany został 36 letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który usłyszał zarzuty z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 55 ust. 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, z art. 57 ust. 2 w zw. z art. 55 ust 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii oraz z art. 263 § 2 kk.

  Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a także poręczenie majątkowe w kwocie 40 000 zł.

  Wartość czarnorynkowa zatrzymanych farmaceutyków oraz narkotyków to około 300 000 zł.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. Straż Graniczna)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".