• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1635
  • Dodano: 2024-01-15 / 16:17
  • Komentarzy: 0

  Z Opola do Warszawy - Nowy Zastępca Komendanta Głównego Policji

  (Fot. Krzysztof Chrzanowski/Gazeta Policyjna)

  Nadinsp. Rafał Kochańczyk, dotychczasowy Komendant Wojewódzki Policji w Opolu został Zastępcą Komendanta Głównego Policji. Uroczystość objęcia obowiązków zastępcy szefa polskiej Policji odbyła się po południu w środę 10 stycznia 2024 r.

  W Sali Konferencyjnej Komendy Głównej Policji im. Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa 10 stycznia br. o godzinie 15.00 zebrali się dyrektorzy biur Komendy Głównej Policji, szefowie jednostek organizacyjnych Policji, pełnomocnicy Komendanta Głównego Policji, policyjni kapelani, przedstawiciele związków zawodowych działających w formacji oraz fundacji i stowarzyszeń funkcjonujących przy Policji.

  Uroczystą zbiórkę rozpoczął jej dowódca podkom. Paweł Adamczyk, który złożył meldunek pełniącemu obowiązki Komendanta Głównego Policji insp. Markowi Boroniowi. Po wprowadzeniu sztandaru KGP, odegraniu Hasła Wojska Polskiego i przywitaniu zebranych, w tym Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romana Kustera, odczytano laudację, w której przybliżono dotychczasową drogę służbową nadinsp. Rafała Kochańczyka.

  Generał Kochańczyk służbę w Policji rozpoczął 1 lutego 1993 r. na stanowisku aplikanta na posterunku podległym Komendzie Rejonowej Policji w Gliwicach. Przez prawie 20 lat związany był z Gliwicami, gdzie do końca marca 2012 r. piastował stanowiska kierownicze, a przez ostatnie 5 lat tego okresu był zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach. Następnie został zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, a w 2015 r. szefem garnizonu świętokrzyskiego. Rok później kierował Szkołą Policji w Katowicach, skąd po 5 latach został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, które piastował do wczoraj. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji. Nadinsp. dr Rafał Kochańczyk będzie nadzorował sprawy logistyczne formacji.

  Na uroczystości głos zabrał pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji insp. Marek Boroń, który przypomniał drogę służbową świeżo powołanego zastępcy. - O tym, jak funkcjonować będzie Policja, największa formacja mundurowa w Polsce w znacznym stopniu zależeć będzie od profesjonalnego działania pionu, który będzie Panu Generałowi podległy - powiedział insp. Marek Boroń. - Liczę zatem, że doświadczenie, wiedza i profesjonalizm pozwolą na skuteczne i sprawne zarządzanie pionem logistyki, co z kolei przełoży się na konstruktywne zmiany w naszej formacji oraz nowoczesne rozwiązania.

  Nadinsp. Rafał Kochańczyk podziękował za zaufanie, przypominając, że z większością zebranych zna się z wcześniejszych i bieżących działań oraz współpracy. - Myślę, że to moje doświadczenie sprawi, że przejdziemy przez ten trudny okres, ponieważ Pan Komendant Główny Policji wyraźnie wyznaczył kierunki działania, więc jest bardzo dużo pracy przed nami - powiedział generał Kochańczyk. - Myślę, że z taką kadrą, jaką Państwo stanowicie spokojnie damy radę, aby hasło, które na co dzień powtarzam moim podwładnym - "Pomagamy i Chronimy" - było jak najbardziej wartościowe i jak najbardziej rozpoznawalne w przestrzeni medialnej.

  Odprowadzenie sztandaru KGP i złożenie meldunku zakończyło uroczystość.

  Przypomnijmy, że nadinsp. dr Rafał Kochańczyk na stopień generała Policji został mianowany w 2021 r. Jest absolwentem m.in.: WSPol. w Szczytnie i Uniwersytetu Wrocławskiego. W maju 2015 r. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach uzyskał stopień doktora nauk społecznych.

  W czasie prawie 31-letniej służby został odznaczony m.in.: Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".