• Wyświetleń: 1751
    • Dodano: 2024-01-14 / 09:08

To koniec przygody Wikinga Alibaby Opole w Pucharze Polski

Opolanie przegrali z ekstraklasowym Piastem Gliwice 2:14

Jak pożegnać się z rozgrywkami - to z najlepszymi. Przedstawiciel Futsal Extra Ligi Opole - Wiking Alibaba, przegrał wyraźnie z jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce - Piastem Gliwice.

Oczywistymi faworytami byli goście, a miejscowi za cel mieli powalczyć z rywalami - i zdobyć choć jedna bramkę. I oba cele udało się spełnić - choć w pierwszej połowie goli w wykonaniu gospodarzy nie zobaczyliśmy. Do przerwy przyjezdni wygrywali 9:0 po czterech trafieniach Luisa Borletto, a także bramkach Kamila Rolla, Ricka, Rafaela Cadiniego, Miguela Pegachy oraz Viniciusa Lazzarettiego.

Po zmianie stron po sześćdziesięciu sekundach pojawiła się dwucyfrówka, a potem długo gliwiczanie nie mogli pokonać Patryka Bodnika, który świetnie interweniował w kilku sytuacjach. W 31 minucie padła jednak bramka numer jedenaście, lecz chwilę później po raz pierwszy trafił Wiking - a dokładniej kapitan zespołu, Dawid Dulski. Szybko odpowiedział Cadini, lecz pięć minut przed końcem po raz drugi trafił Dulski. Piast dorzucił jeszcze dwa gole - wynik meczu ustalił Pegacha 60 sekund przed końcem

Wiking Alibaba Opole - Piast Gliwice 2:14

Dawid Dulski 33', 35' - Luis Borletto 3', 4', 13', 13; Kamil Roll 5'; Rick 10'; Rafael Cadini 11', 33'; Miguel Pegacha 11', 30', 39'; Vinicius Lazzaretti 18', Piotr Matras 31', Edgar Varela 37'