• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3448
  • Dodano: 2024-01-08 / 09:18
  • Komentarzy: 0

  Laweta przewożąca samochody uderzyła w bariery na drodze w powiecie oleskim

  Samochód ciężarowy uderzył w bariery na S11 w powiecie oleskim. Warunki na drogach są mocno utrudnione. Zalega błoto pośniegowe, a miejscami lód.


  W poniedziałek 8 stycznia po godzinie 7.00 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na wysokości miejscowości Świerczów. Według zgłoszenia, samochód ciężarowy przewożący pojazdy na lawecie miał zjechać z drogi i uderzyć w przydrożne bariery.

  Na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej oraz policję. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Na czas działań służb zablokowany został jeden pas jezdni w kierunku Olesna.

  Kierowcy muszą być przygotowani na utrudnione warunki jazdy. W poniedziałek, zgodnie z ogólnopolskimi prognozami pogody, o godzinie 6.00 najniższą temperaturę odnotowano w Kętrzynie. Termometry pokazały tam aż -20,1 st. C. W Suwałkach na termometrach było -19, 7 st. C. Najwyższą temperaturę zarejestrowano w Kołobrzegu, czyli -2,9 st. C, ale też w Opolu, gdzie wskazywano -3 stopnie. Mimo tego, należy zachować szczególną ostrożność podczas podróży.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. OSP Borki Małe)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".