• Wyświetleń: 1071
    • Dodano: 2023-12-31 / 13:08

UNI Opole przegrywa ostatni mecz w tym roku

Opolanki przegrały z Grot Budowlani Łódź w trzech setach.

Nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki. UNI Opole przegrywa w ramach trzynastej kolejki Tauron Ligi z Grotem Budowlani Łódź 0:3, choć i tak zakończy ten rok w pierwszej ósemce.

Pierwsza odsłona to prowadzenie miejscowych od początku do końca i pewna wygrana do osiemnastu. Siatkarki Nicoli Vettoriego sprawiły więcej problemów rywalkom w drugim secie - choć początek wyglądał podobnie do premierowej odsłony (7:3), lecz przyjezdne dogoniły rywalki (7:7), by znów stracić dystans (12:10) i ponownie dogonić, nawet samemu wyjść na dwubramkowe prowadzenie (12:14). Niestety, miejscowe nie tylko odrobiły straty, lecz także odwróciły losy seta, lecz wygrały dopiero na przewagi 26:24.

Jak się okazało, opolanki prowadziły w tym meczu przez jedynie sześć piłek - bo trzecia partia wyglądała bardzo podobnie jak ta pierwsza. Z tą różnicą, że łodzianki wygrały ją do dwudziestu i cały mecz ostatecznie 3:0. Mimo to, UNI nadal utrzymuje siódmą lokatę w tabeli - choć sytuacja może się zmienić po niedzielnym spotkaniu Energa MKS-u Kalisz z Rysicami Rzeszów.

Grot Budowlani Łódź - UNI Opole 3:0 (25:18, 26:24, 25:20)