• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1245
  • Dodano: 2023-12-25 / 08:01
  • Komentarzy: 0

  Bożonarodzeniowe przysmaki z różnych stron globu

  (Fot. Nicolettone)

  W różnych częściach świata stół wigilijny zapełnia się specjalnymi, niezwykłymi daniami, które są nie tylko smaczne, ale też pełne historii i symboliki.


  Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas radości i wspólnego spędzania czasu, ale także okazja do delektowania się wyjątkowymi potrawami, które odzwierciedlają kulturę i tradycję poszczególnych narodów. W różnych częściach świata stół wigilijny zapełnia się specjalnymi, niezwykłymi daniami, które są nie tylko smaczne, ale też pełne historii i symboliki.

  Włochy - Panettone

  Włoski panettone to charakterystyczne bożonarodzeniowe ciasto drożdżowe z rodzynkami i kandyzowanymi owocami. Jest to symbol obfitości i hojności, a jego słodki smak jest nieodłączną częścią świątecznych obchodów.

  Francja - Ostrygi

  W niektórych regionach Francji spożywa się ostrygi jako część kolacji wigilijnej. Ten delikatny owoc morza jest symbolem bogactwa i dostatku.

  Filipiny - Lechon

  W Filipinach bożonarodzeniowa uczta często obejmuje lechon, czyli świeżo upieczoną prosięcinę. Ta potrawa reprezentuje obfitość i uroczystość świąt.

  Meksyk - Tamales

  Meksykańskie tamales to danie przygotowywane na Boże Narodzenie. Składają się z masy kukurydzianej wypełnionej mięsem, warzywami lub innymi składnikami, zawiniętej w liście kukurydzy i gotowanej na parze.

  Hiszpania - Turron

  Hiszpański turron to rodzaj nugatu z migdałami, miodem i jajkami. Jest to słodki, chrupiący przysmak, który stanowi ulubiony deser świąteczny.

  Japonia - Kurisumasu Keeki

  W Japonii podczas Bożego Narodzenia popularnym daniem jest kurisumasu keeki, czyli świąteczny tort. Może mieć różne smaki i dekoracje, ale zawsze jest pięknie ozdobiony.

  Niemcy - Christstollen

  Christstollen to niemiecki bożonarodzeniowy chleb z bakaliami, orzechami i suszonymi owocami, delikatnie posypany cukrem pudrem. Jest to symbol Chrystusa jako chleba życia.

  Rosja - Kutia

  W Rosji wigilijny stół często uzupełnia kutia, czyli słodka kasza z pszenicy, maku, miodu i orzechów. Ta potrawa symbolizuje dobrobyt i jedność rodziny.

  Grecja - Melomakarona

  Melomakarona to greckie bożonarodzeniowe ciasteczka z miodem, orzechami i pomarańczą. Są uważane za znak gościnności i obfitości.

  Te wyjątkowe przysmaki stanowią istotną część świątecznych obchodów w różnych krajach, ujawniając bogactwo kulturowe i symboliczne znaczenie, które przypisane jest jedzeniu. Kulinarne podróżowanie po świecie w czasie świąt Bożego Narodzenia to prawdziwa uczta dla zmysłów i okazja do odkrywania fascynujących smaków i tradycji z różnych stron globu.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".