• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2401
  • Dodano: 2023-12-22 / 13:33
  • Komentarzy: 3

  Ważne zmiany w ruchu w centrum miasta! Kierowcy muszą patrzeć na znaki

  (Fot. Dżacheć)

  (Fot. MZD Opole)

  Dwukierunkowa ulica Zwierzyniecka oraz ograniczony ruch pojazdów. Przed weekendem wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu w obszarze Małego Rynku.


  W związku z wprowadzeniem nowych przepisów, ulica Zwierzyniecka stanie się dwukierunkowa. To oznacza, że nie tylko będzie możliwość wjazdu z placu Wolności, jak dotychczas, ale również wyjazdu z niej zarówno w lewo, jak i prawo. To rozwiązanie będzie realizowane poprzez przekształcenie wyspy drogowej w okolicy placu Wolności.

  Zmiany obejmą także obszar Małego Rynku. Z jednej strony będzie można przejechać w kierunku placu Havla (schody kościoła "Na Górce"), gdzie będzie możliwość parkowania lub zawracania w kierunku Placu Wolności. Niestety, nie będzie już możliwości przejazdu ulicą Muzealną przy Muzeum Śląska Opolskiego. Ponadto ruch zostanie ograniczony na ulicy Franciszkańskiej. Zgodnie z nowymi regulacjami nie będzie możliwości kontynuowania jazdy prosto w kierunku ulicy Staromiejskiej.

  Na obszarze Małego Rynku zostanie wprowadzona "strefa zamieszkania". Zgodnie z przepisami, pojazdy będą mogły poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h, obowiązywać będzie zasada pierwszeństwa "prawej ręki" na skrzyżowaniach, a piesi będą mieli prawo do poruszania się po całej szerokości drogi. Dodatkowo, parkowanie będzie dozwolone jedynie w wyznaczonych miejscach.

  Z drugiej strony wjazd będzie możliwy od ulicy Staromiejskiej, która od skrzyżowania z ulicą Krawiecką zostanie również dwukierunkowa. Warto zaznaczyć, że Staromiejska stanie się ulicą ślepą, co uniemożliwi przejazd w kierunku Małego Rynku. Wyjazd w stronę ulicy Osmańczyka pozostanie bez zmian - będzie prowadzony ulicami Krawiecką i Muzealną.  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-12-23 05:45:21 [5.173.120.*] id:1668279  
  BETT: Napisał postów [80], status [rozkręcił się] Reputacja
  Dlaczego Opole od dłuższego czasu nie ma gospodarza z "jajami" ?

  Nick:
  Treść:
  2023-12-22 21:35:31 [46.204.12.*] id:1668272  
  xanerx: Napisał postów [372], status [pismak] Reputacja
  Dwukierunkowa ulica zwierzyniecka? Kto to wymyślił? Jak dojdzie do tragedii tobędzie za Późno!

  Nick:
  Treść:
  2023-12-22 17:15:27 [31.11.131.*] id:1668258  
  MarkOP: Napisał postów [128], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Z tymi słupkami na Staromiejskiej to kogoś srogo poniosło... Taaaak dojedźmy tą jakże drożną Piastowską i okolice kościoła Franciszkanów... Zawsze można było małym rynkiem do książąt śmignąć i na rondo. Brak słów.

  Nick:
  Treść: