• Wyświetleń: 885
    • Dodano: 2023-12-18 / 08:12

Szóste zwycięstwo z rzędu akademików z Opola!

Koszykarze Roberta Skibniewskiego pokonali GKS Tychy różnicą dziewięciu punktów

Oby to trwało jak najdłużej! Zawodnicy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej pokonali na wyjeździe zespół z Tychów 79:88 i to najdłuższa seria ich wygranych w tym sezonie.

Opolanie po nieco ponad dwóch minutach prowadziło siedem do zera. Jednak GKS w niecałe 120 sekund wyszli na prowadzenie 10 do 9-u, a po pierwszej kwarcie prowadzili już 16:15. W drugich dziesięciu minutach goście odwrócili bardzo szybko przewodzenie w wynku na swoją korzyść i do przerwy w nie wypuścili prowadzenia - 42:36.

Przez większość trzeciej części gry opolanie trzymali większy dystans, lecz w jej końcówce gospodarze odrobili większość strat i przed ostatnią odsłoną meczu tracili do opolan jedynie dwa oczka. W ostatniej kwarcie Weegree uciekli tyszanom i są nadal niepokonani od dziesiątego listopada, czyli dziewiątej serii gier Bank Pekao SA 1-ej Ligi Mężczyzn. Najwięcej punktów zdobył Michał Lis - 18, lecz jego koledzy z drużyny dotrzymywali mu kroku, bo 17 oczek uzyskał Dominik Rutkowski, Jakub Kobel 16 i Kareem Reid - 15.

GKS Tychy - Weegree AZS Politechnika Opolska 79:88 (16:15, 20:27, 21:17, 22:29).