• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3002
  • Dodano: 2023-12-17 / 15:14
  • Komentarzy: 0

  Pożar na Osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach Opolskich. Jedna osoba poparzona

  W sobotę przed północą strażacy interweniowali przy pożarze lokalu na parterze budynku wielorodzinnego w Strzelcach Opolskich. 92-letni lokator trafił do szpitala.


  Późnym wieczorem w sobotę 16 grudnia, o godzinie 23:06 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich otrzymało zgłoszenie o pożarze na parterze w bloku mieszkalnym na Osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach Opolskich. W działaniach gaśniczych uczestniczyły trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze JRG Strzelce Opolskie oraz dwie jednostki OSP Strzelce Opolskie.

  Przed przybyciem strażaków sześć osób z sąsiednich mieszkań ewakuowało się z budynku. - Działania strażaków obejmowały szereg kroków, w tym odłączenie energii elektrycznej oraz zakręcenie zaworu z gazem. Niezwłocznie otwarto drzwi wejściowe do mieszkania i podano jeden prąd wody na palące się pomieszczenie kuchni. Strażacy ewakuowali lokatora z płonącego mieszkania i wyjęli z budynku nadpalone elementy wyposażenia kuchni, gasząc je. Następnie przewietrzono mieszkanie i klatkę schodową, a pomieszczenia zostały sprawdzone urządzeniami pomiarowymi, aby wykluczyć obecność ognia i gazów pożarowych - informują strażacy ze Strzelec Opolskich.

  92-letni poszkodowany mężczyzna - lokator - został przewieziony do szpitala.

  - Apelujemy do mieszkańców o wyposażenie swoich mieszkań i domów w czujniki czadu lub dymu. Troszczmy się o nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych bliskich - dodają strażacy. Na tę chwilę nie znane są dokładne przyczyny pojawienia się ognia. Z uwagi na wiek poszkodowanego lokatora można domniemać, że mogło dojść do pozostawienia potrawy na gazie, bądź innej nieuwagi podczas prac w kuchni.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".