• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1406
  • Dodano: 2023-12-14 / 15:00
  • Komentarzy: 9

  Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że szczepionki są dostępne. Jaka jest rzeczywistość?

  Według informacji podanych przez Ministerstwo zdrowia od 6 grudnia można się zaszczepić przeciwko COVID-19 nowym preparatem Nuvaxovid. Można, ale na początku do Polski dotarło zaledwie 10 tys. dawek, a chętnych było 7 razy tyle. Ministerstwa Zdrowia zapewnia jednak, że są dostępne. Ponoć mają być kolejne dostawy.


  6 grudnia w Polsce zaczęła się akcja szczepień na nowy wariant koronawirusa - krakena.

  Iwona Kania, rzeczniczka prasowa resortu zdrowia, poproszona przez PAP o komentarz do sprawy poinformowała, że w czwartek 7 grudnia do Polski dojechała kolejna transza - 200 tys. szczepionek.

  - Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne - zapewniło MZ. dodając, że pacjenci mogą zapisać się na szczepienie za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta czy w przychodni albo aptece. Można też skorzystać ze strony pacjent.gov.pl i telefonicznej infolinii.

  Sprawdziliśmy czy w naszym województwie można się zaszczepić na nowy wariant koronawirusa w ciągu najbliższych, kilku dni preparatem Nuvaxovid. Przypomnijmy - może przyjąć osoba, która ukończyła 12 lat, wcześniej się nie szczepiła przeciw COVID-19, a jeśli się szczepiła, to od ostatniej dawki minęło pół roku.

  Po wybraniu na stronie Internetowego Konta Pacjenta zasięgu do 50 km, nie udało nam się w możliwym do wyboru terminie 12.12-23.12. 2023 uzyskać żadnego dostępnego terminu.

  - Na razie nie rejestrujemy, ponieważ nie mamy informacji kiedy dostaniemy kolejne szczepionki. Pacjentów informujemy, że mogą dowiadywać się w przyszłym tygodniu - słyszmy od pracownika rejestracji przychodni Centrum w Opolu.

  - Jeżeli chodzi o szczepionki, to jesteśmy trochę jak drogowcy zimą. Spóźniliśmy się - skomentował w TVN24 Michał Bulsa, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  ,
  reklama

  Powiązane materiały

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia