• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1906
  • Dodano: 2023-12-31 / 08:00
  • Komentarzy: 0

  Tego najczęściej szukaliśmy w Google w 2023 roku!

  Wyszukiwarki są często wykorzystywane do znalezienia rozwiązania problemów, od technicznych kłopotów po zdrowie, gotowanie czy naprawę urządzeń. Czego najczęściej szukaliśmy w 2023 roku?


  Wyszukiwanie w Internecie jest wszechstronne i odpowiada na szeroki wachlarz potrzeb, umożliwiając dostęp do informacji i zasobów, które mogą poprawić jakość życia, zwiększyć wiedzę lub pomóc w podejmowaniu decyzji. Ranking jest tworzony na podstawie wyszukiwanych haseł, które w tym roku zanotowały największy wzrost popularności w porównaniu do poprzedniego.

  W 2023 roku Polacy według danych zebranych przez Google najczęściej pytali o politykę, ale także interesowali się filmem i najnowszymi wydarzeniami.

  Wiodącym tematem w tym roku były wybory parlamentarne - oraz to, co działo się zarówno w czasie kampanii, jak i po ogłoszeniu wyników. Wśród haseł trendujących znalazły się między innymi: wyniki wyborów, debata TVP, marsz 4 czerwca, marsz Miliona Serc. Sprawdzaliście sprawdzali sondaże wyborcze, kto startuje w wyborach i kto wygrał debatę, ale też zadawaliście wiele pytań dotyczących procesów wyborczych, m.in.: jak głosować, jak wygląda karta do głosowania, jak zmienić miejsce głosowania, a nawet dlaczego nie brać udziału w referendum.

  Wśród powyborczych wyszukiwań królowały zapytania o wyniki i o to, co dalej: kto wygrał wybory, kto zostanie premierem, kto go wybiera i kto utworzy rząd. Warto dodać, że w wyjątkowy sposób komentowaliście kampanię i wyborcze wyścigi. W kategorii "memy" na podium znaleźć można hasła związane z wyborami, Hołownią, debatą, a dalej - Konfederacją.


  Definicje, które najczęściej wyszukiwaliśmy:

  1. Heksametr
  2. Wierutny
  3. Serwilizm
  4. Populizm
  5. Transfer społeczny

  Filmy:
  Wyszukiwania związane z filmami odnoszą się do różnorodnych gatunków i tytułów - od biograficznych produkcji po filmy dla dzieci, co sugeruje zróżnicowane gusta i zainteresowania wśród użytkowników.

  1. Oppenheimer
  2. Barbie
  3. Zielona granica
  4. Heaven in Hell
  5. Znachor

  Seriale:

  1. Wednesday
  2. The Last of Us
  3. Ginny & Georgia
  4. Dom pod Dwoma Orłami
  5. Zakazany Owoc
  Popularność seriali obejmuje zarówno nowości, takie jak "Wednesday" czy "The Last of Us", jak i produkcje znane z wcześniejszych lat, co wskazuje na zainteresowanie zarówno aktualnymi premierami, jak i klasycznymi tytułami.

  Jak zawsze wpisywaliście do wyszukiwarki szereg pytań, m.in.: "Ile?", "Co to jest?", "Co robi?", "Kiedy?", "Dlaczego?". Wiele z nich można powiązać z wydarzeniami na świecie. Pytania "co to jest implozja" i "gdzie jest Titanic" to efekt tragicznej czerwcowej wyprawy łodzi Titan, która w wyniku awarii implodowała. Podczas turystycznego rejsu do wraku Titanica zginęli wszyscy pasażerowie łodzi podwodnej. Głośna sprawa zelektryzowała opinię publiczną, podobnie jak śmierć tzw. "kucharza Putina". Pytano "kto to jest Prigożyn" czy "co to jest Grupa Wagnera".

  Wśród zyskujących popularność pytań znaleźć można również te o cenę - Drwala, wielbłąda czy kapibary, definicję - serwilizmu, populizmu, słowa niebinarny, a także zapytania kulinarne - jak przyrządzić soczysty schab czy jak zrobić chleb bananowy.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".