• Wyświetleń: 1335
    • Dodano: 2023-12-11 / 09:47

Borja Galan ratuje punkt Odrze

Spotkanie w Bełchatowie zakończyło się rezultatem 1:1

To nie był spacerek. W pierwszym już meczu rundy rewanżowej Odra Opole remisuje ze Stalą Rzeszów 1:1.

W pierwszym meczu tych drużyn opolanie rozbili ówczesnych gospodarzy aż 5:2. Na powtórkę liczono w Bełchatowie, gdzie stadion jest tymczasowym domem dla Odry, ale nie było jednak tak łatwo.

Tym bardziej, że opolanie grali przez Rafała Niziołka i Adriana Purzyckiego, zawieszonych za kartki. Lepiej wyglądali goście, ale i tak do przerwy było bez bramek, gdyż żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji.

Już w 51 minucie było za to 0:1. Rzeszowianie wyprowadzili kontratak, który wykończył Szymon Kądziołka. Zrobił to jednak tak pokracznie, że zaskoczył i Artura Halucha, i cała defensywę Odry, i pewnie sam siebie - jednak gol to gol i piłkarze Adama Noconia musieli gonić wynik. Udało im się to jednak dopiero w doliczonym czasie gry. Sfaulowany w polu karnym został Kolumbijczyk, Jean Franco Sarmiento, a jedenastkę na bramkę zamienił Borja Galan i w Bełchatowie nastąpił podział punktów.

Odra Opole - Stal Rzeszów 1:1 (0:0)
    Bramki: Borja Galan 90+1' - Szymon Kądziołka 51'