• Dodano: 2023-12-10 / 11:53

Weegree pnie się w górę w ligowej tabeli

Koszykarze Roberta Skibniewskiego pokonali Decke Pelplin 81:74

Akademicy gonią liderów! Weegree AZS Politechnika Opolska pokonało Decke Pelplin różnicą siedmiu punktów, choć nie miało łatwej przeprawy.

Zaczęło się jednak dobrze. Przyjezdni mieli spory problem ze zdobywaniem punktów - do piątej minuty mieli na koncie jeden. Z czasem jednak się rozkręcali, ale po pierwszej kwarcie tracili do miejscowych tylko cztery oczka. Już na początku drugiej części gry wyszli na prowadzenie (21:22), ale Weegree odrobiło straty i do przerwy prowadziło 42:39.

Po zmianie stron inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni. W 28 minucie prowadzili pięcioma punktami i tylko dobra końcówka pozwoliła opolanom na wyrównanie stanu meczu tuż przed ostatnią odsłoną. Tam ponownie lepiej wystartowali goście (60:65), ale do swojej gry wrócili opolanie, którzy odrobili straty, wyszli na prowadzenie i ostatecznie pokonali Decke 81:74, awansując dzięki temu na czwartą lokatę.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Decka Jedynka 81:74 (21:17, 21:22, 16:19, 23:16)