• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1802
  • Dodano: 2023-12-09 / 14:52
  • Komentarzy: 3

  Poseł Kowalski podsumowuje ponad 400 dni rządów i zapowiada "piękną opozycję"

  (Fot. Dżacheć)

  Minął 449 dzień służby posła Janusza Kowalskiego jako sekretarza w ministerstwie Rolnictwa Rozwoju Wsi. Kowalski podsumowuje dobry czas.


  W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przyjmie dymisję posła Janusza Kowalskiego - a to dobry moment, żeby podsumować dobre rzeczy - słyszymy.

  Przez 3 lata walczyłem o powrót do zasobów skarbu państwa hektary z Top Farms. Tylko w tym roku wraca 5 tys. hektarów do KOWR i razem z minister Anną Gembicką wydaliśmy dyspozycję, że w pierwszej kolejności ziemia musi trafiać do opolskich i polskich rolników. W zakresie 2600 ha decyzje jeszcze nie zostały podjęte. Tę decyzję będą podejmować nasi zastępcy - mówi Kowalski.

  - Jestem zwolennikiem. Tego, że ziemia skradziona Kościołowi przez komunistów, żeby wracała do kościoła. Ta ziemia, która jest obciążona prawem dzierżawy wykonywanych przez rolników indywidualnych. Nie zostały podjęte decyzję wiążące, ale chcemy by przetargi były rozpisywanie dla rolników indywidualnych, a dopiero kiedy rolnicy będą dysponować ziemią, powinny zapadać dalsze decyzje - mówi.

  - Rząd premiera Morawieckiego zdecydował się na krok sprawiedliwości dziejowej. Na tę ziemię od dawna oczekiwali, od dawna się upominali, a rząd Zjednoczonej Prawicy spełnił te działania. To korzyść bezcenna dla rolników, że będą mogli swój głód ziemi zaspokoić. Trzymam kciuki, żeby to przekazanie było skuteczne. Poseł ziemi opolskiej dopilnuje by zostało to zrealizowane. Wszystko, co było w posiadaniu Kościoła a zostało zabrane przez komunistów powinno być zwrócone - dodał wojewoda Sławomir Kłosowski.

  Dzięki przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy biopaliwowej możliwe będzie zdjęcie z rynku nadwyżek rzepaku i kukurydzy. - Polska kukurydza będzie przeznaczona na produkcję bioetanolu. W tej ustawie przyjęto też pełen konsensus w sprawie rozwoju biogazowni rolniczych, które poprawiają parametry środowiskowe i są źródłem tańszej energii, ciepła i fermentu - słyszymy.

  Kolejnym z dokonań posła to wymiana źródeł energii na źródła biomasowe, czyste ekologiczne i tańsze. Te decyzję powinny zapaść w 1 kwartale 2024. - Wczoraj otrzymaliśmy słowa, program pomocy dla producentów kukurydzy i pomoc dla polskich hodowców, wsparcie dla zakupu buhajów - dodaje.

  "Nie! Dla produktów "mięsnych" bez mięsa"

  Z inicjatywy Janusza Kowalskiego przygotowany został projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych. Celem nowelizacji rozporządzenia jest wprowadzenie zasad stosowania określeń́ "szynka", "wędlina", "wędzonka", i "kiełbasa". Projektowane przepisy pozwolą̨ na ochronę określeń stosowanych zwyczajowo do opisu produktów mięsnych.

  Proponowane zasady znakowania przyczynią się do zapewnienia ochrony interesów konsumentów dając im możliwość dokonywania świadomego wyboru spożywanej przez nich żywności, a także ochrony rynku produktów mięsnych.

  Opozycja merytoryczna, nie totalna.

  - Każdy rząd będzie mógł liczyć na nasze wsparcie. Będziemy opozycją, ale merytoryczną. Będziemy się różnić pięknie - kończy poseł Kowalski.  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-12-09 20:36:12 [83.10.165.*] id:1667791  
  chrząszcz: Napisał postów [5391], status [VIP] Reputacja
  może ktoś zna odpowiedź, dlaczego obraz gościa z diodą w dolnej części czoła wywołuje u wielu osób agresywne nastawienie ? hmm?

  Nick:
  Treść:
  2023-12-09 17:51:16 [91.21.18.*] id:1667787  
  plde: Napisała postów [219], status [wyjadacz] Reputacja
  co za baran

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-12-09 18:22:38 [31.60.58.*] id:1667788  
  Polpha: Napisał postów [9382], status [VIP] Reputacja
  nie obrażaj baranów