• Wyświetleń: 2192
    • Dodano: 2023-12-09 / 14:23

UNI Opole przegrywa w trzech setach z Mistrzem Polski

W dwóch pierwszych partiach opolanki dzielne walczyły z faworytkami.

Łodzianki za mocne dla Wilczyc. ŁKS Commercecon Łódź pokonał UNI Opole 3:0, choć w pierwszych dwóch setach miał spore problemy z gospodarzami.

Zaczęło się piorunująco dla miejscowych. Opolanki prowadziły już 4:0, ale przyjezdne najpierw wyrównały (9:9), a potem odjechały w dalszej części tej partii (12:16). Jednak znów UNI grało dobrą siatkówkę i postraszyło ŁKS w końcówce. Jednak dwie decydujące piłki należały do gości i pierwszy set zakończył się 27:25.

Kolejna odsłona meczu była jeszcze bardziej emocjonująca. I choć w tej partii głównie prowadziły ŁKS-ianki i to one miały pierwszą piłkę setową w górze (24:23), to kolejne sześć takich okazji miały opolanki. Niestety, one nie wyrównały stanu meczu, a przegrały tę partię 30:32 i już w całym meczu 0:2.

W trzecim secie ponownie oglądaliśmy siatkarski rollercoaster, ale już bez gry na przewagi. Od stanu 21:20 dla UNI, więcej spokoju miały łodzianki i zakończyły ten mecz w trzech partiach.

UNI Opole - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (26:28, 30:32, 22:25)