• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 8197
  • Dodano: 2023-12-07 / 11:20
  • Komentarzy: 0

  Kolejna dziupla z kradzionymi rowerami zlikwidowana

  Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu zabezpieczyli kolejne rowery oraz kosę spalinową, co do których mamy przypuszczenie, że mogą pochodzić z kradzieży. Publikujemy zdjęcia zabezpieczonego mienia z apelem do osób, które rozpoznają swoje skradzione rzeczy o kontakt z policjantami osobiście lub pod numerem telefonu 47 864 26 25. Do sprawy został zatrzymany 34-latek, przy którym policjanci zabezpieczyli dwa kradzione rowery. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa oraz posiadał przy sobie narkotyki. Mieszkaniec Opola usłyszał 5 zarzutów związanych z tymi przestępstwami. Policjanci przyznają, że spraw jest rozwojowa i mogą pojawić się kolejne zarzuty.

  Pierwsze zatrzymania do spraw kradzieży rowerów z terenu Opola policjanci przeprowadzili już wcześniej. 19 października kryminalni z KIIP w Opolu zatrzymali 42-latka. Przy mężczyźnie w tym czasie zabezpieczyli 10 rowerów. Cześć z tego mienia wróciła już do prawowitych właścicieli. Działania policjantów do tej sprawy pozwoliły im na ustalenie kolejnej osoby, która może być odpowiedzialna za inne kradzieże rowerów w Opolu.

  23 listopada policjanci przeprowadzili kolejne zatrzymanie. Wytypowany przez nich wcześniej mieszkaniec Opola został namierzony i zatrzymany. I w tej sprawie przypuszczenia policjantów się potwierdziły. 34-latek w momencie zatrzymania miał przy sobie dwa kradzione rowery. Okazało się, że był również poszukiwany za wcześniej popełnione kradzieże oraz posiadał przy sobie kilka porcji narkotyków. W toku dalszych działań, policjanci w zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach zabezpieczyli 17 rowerów o wartości około 20 000 złotych oraz kosę spalinową. Podejrzewamy, że również ten sprzęt może pochodzić z przestępstwa.

  Zatrzymany 34-latek już usłyszał 5 zarzutów związanych z kradzieżą i posiadanymi narkotykami. Grozi mu do 5 lat więzienia. Policjanci przyznają, że sprawa jest rozwojowa i mogą pojawić się kolejne zarzuty.

  Policja publikuje fotografie zabezpieczonych rowerów z apelem do osób, które rozpoznają swoje skradzione mienie o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerem telefony 47 864 26 25 z policjantami z Komisariatu II Policji w Opolu.

  Zdjęcie (1/19)

  (Fot. KMP Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".