• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2102
  • Dodano: 2023-12-06 / 08:50
  • Komentarzy: 0

  Czternastu nowych funkcjonariuszy zasili szeregi opolskiej Policji

  (Fot. KWP Opole)

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności z zakresu policyjnego rzemiosła. Słowa roty ślubowania wypowiedziało dzisiaj 14 funkcjonariuszy. Bardzo ważnym elementem uroczystości było uczczenie minutą ciszy naszych poległych na służbie kolegów z Wrocławia, asp. szt. Daniela Łuczyńskiego oraz asp. szt. Ireneusza Michalaka.

  W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie odebrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jacek Basik . Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: "Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (...)".

  Bardzo ważnym elelmentem naszego ślubowania jest minuta ciszy, w której czcimy pamięć poległych policjantów i pracowników cywilnych Policji. Dziś ta chwila była wyjątkowo podniosła i wzruszająca. Uczciliśmy pamięć naszych poległych na służbie kolegów z Wrocławia, asp.szt. Daniela Łuczyńskiego oraz asp.szt. Irenausza Michalaka i ich pogrążonych w żałobie bliskich.

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jacek Basik pogratulował policjantkom i policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji. Zwrócił też uwagę na fakt, że nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich, którego niewątpliwie policjant w służbie potrzebuje.

  Nowi mundurowi po 6-miesięcznym przeszkoleniu w Szkole Policji w Pile dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach całego garnizonu opolskiego.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".