• Wyświetleń: 838
    • Dodano: 2023-12-04 / 09:48

Weegree wygrywa z czerwoną latarnią ligi

Opolanie pokonali Sokoła Marbo Międzychód różnicą siedmiu punktów

Trzecia wygrana z rzędu stała się faktem. W trzynastej kolejce Bank Pekao 1-ej Lidze Mężczyzn Weegree AZS Politechnika Opolska wygrało z Mana.lake Sokół Marbo Międzychód 90:83.

Oczywistymi faworytami byli przyjezdni, ale to gospodarze lepiej zaczęli to spotkanie, gdyż szybko wyszli na prowadzenie 6:0, a ostatecznie całą kwartę wygrali 20:14. Opolanie bardzo długo próbowali odrobić straty i udało się to . Między 34 a 39 minutą opolanie od stanu 34:26 zdobyli dziesięć punktów z rzędu, a ostatecznie w połowie spotkania wygrywali 40:37.

Po zmianie stron koszykarze Weegree nadal nie mieli łatwo z rywalami. Przez całą trzecią kwartę nie udało im się uciec na więcej niż siedem punktów - a na początku ostatnich dziesięciu minut goście doprowadzili do wyrównania po 69. Na szczęście, opolanie pokazali więcej doświadczenia od beniaminka w końce spotkania i ostatecznie wygrali 90:83. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Adam Kaczmarzyk - dziewiętnaście.

Mana.lake Sokół Marbo Międzychód - Weegree AZS Politechnika Opolska 83:90 (20:14, 17:26, 23:24, 23:26)