• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 32770
  • Dodano: 2023-12-03 / 13:57
  • Komentarzy: 12

  Kiedy na dworze "minus" ogrzewają się w wodzie. O to chodzi w morsowaniu

  Zaprzyjaźniona z naszą redakcją Grupa Morsy Opole po raz kolejny stanęła do wyzwania na Kąpielisku Bolko w Opolu, zanurzając się w akwenie. Na twarzach nie było grymasów, a same uśmiechy.


  Tym razem warunki były niezwykle surowe - niedzielna temperatura sięgała mocnych minusów, a woda kąpieliska prezentowała dodatni zakres, co "ogrzewało" śmiałków, którzy spotkali się na wspólne morsowanie punktualnie o godzinie 11.00.

  Grupa entuzjastów Morsów Opole podejmuje się tego wyzwania z determinacją, co świadczy o ich zaangażowaniu w pokonywanie granic komfortu i wzmocnienie psychicznej i fizycznej odporności. To nie tylko odważne zanurzenie w zimnych wodach - to manifestacja siły woli, zdeterminowania i gotowości do przekraczania własnych ograniczeń.

  - Morsowanie to wyzwanie dla twardych duchem, dla których mróz nie jest przeszkodą, ale wyzwaniem do pokonania. Niezwykłość tego doświadczenia polega na kontraście między ekstremalną temperaturą otoczenia a wodą, która, mimo chłodu atmosferycznego, może okazać się ciepła. Na taki efekt każdego roku czekamy - słyszymy.

  Morsowanie na Kąpielisku Bolko stało się nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także okazją do integracji społeczności, która w ekstremalnych warunkach znajduje przestrzeń do wspólnego działania i wsparcia. - Przychodzę tu dla tych ludzi, żeby co niedzielę ich spotkać. Często pytają, po co mi tyle towarzystwa do stania w wodzie. Są dwa tego powody - główny to taki, że nie zaleca się morsowania w pojedynkę ze względów bezpieczeństwa, a drugi to atmosfera jaka tu panuje. Niezależnie od warunków - jest gorąca - mówi jeden z uczestników.

  Zdjęcie (1/58)

  (Fot. Darek)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".