• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4763
  • Dodano: 2023-11-29 / 08:37
  • Komentarzy: 0

  Zdarzenie drogowe z udziałem ciężarówki przewożącej mleko

  "Uderzenie" zimy dało się we znaki nie tylko zmotoryzowanym i pieszym, ale przede wszystkim służbom, które od wtorku rana odnotowały wiele zdarzeń na drogach.


  We wtorek 28 listopada o godz. 17:25 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu wpłynęła dyspozycja wyjazdu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego (SGRT) "Brzeg" na 180.9 kilometr dolnośląskiego odcinka autostrady A4 w kierunku Katowic.

  - Zgłoszenie dotyczyło przewróconej ciężarówki przewożącej mleko, która blokowała przejazd tym odcinkiem drogi - słyszymy.

  - Po przyjęciu zgłoszenia Dyżurny strzelińskiej straży do akcji skierował dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiązowie, które już po dwunastu minutach od momentu zadysponowania dotarły na miejsce. Po przeprowadzonym rozpoznaniu przez kierującego działaniem ratowniczym potwierdzono przewrócenie się przyczepy cysterny w poprzek drogi, blokując przejazd autostradą w kierunku Katowic. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Ze względu na charakter zdarzenia i utrudnienia atmosferyczne na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego, która przy wsparciu zastępów z powiatu strzelińskiego udrożniła drogę. Policja wraz z przedstawicielami zarządcy drogi w godzinach wieczornych przywróciła ruch kołowy na drodze - informuje KP PSP Strzelin.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. KP PSP Strzelin)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".