• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 9218
  • Dodano: 2023-11-29 / 16:23
  • Komentarzy: 3

  Zmiana na stanowisku kierownika Wodnej Nuty. "Obiekt w końcu będzie spełniał oczekiwania"

  (Fot. Archiwum)

  Bartłomiej Bonk nie jest już kierownikiem Wodnej Nuty - będzie teraz pracował z mieszkańcami - nie tylko siłowo - w programie są też zajęcia m.in. "wspinaczkowe". Obiekt został zamknięty w celu przeprowadzenia koniecznych zmian do powrotu do swojej świetności.


  Kryta pływalnia Wodna Nuta wprawdzie jest na tę chwilę zamknięta, ale wszystko po to, by mieszkańcy Opola i nie tylko mogli korzystać z obiektu w pełnej okazałości i świetności. W ciągu minionych 2 miesięcy wielokrotnie zamykana decyzją Sanepidu pływalnia została oddana w ręce nowej pani kierownik, która zadba o zadowalające funkcjonowanie tego obiektu.

  - To, co w ostatnim czasie działo się w obiekcie było jakimś koszmarem. Ciągle odwoływane zajęcia dla dzieci, odwoływane zawody, awarie, bakterie przeszły do codzienności, a powinny być tylko incydentalne, bo przecież to się zdarza. Co więcej, dziwnym trafem takowe incydenty nie zdarzają się w pływalni Akwarium na Ozimskiej, również w okresie działalności basenu letniego. Chciałbym móc zaplanować treningowe popołudnia dla mnie i moich dzieci, dla których pływanie jest już nie tylko zabawą, a całym życiem - mówi jeden z naszych Czytelników.

  W ostatnim czasie do naszej redakcji wpłynęło sporo uwag na temat zarządzania obiektem. Wodna Nuta była nie tylko na językach opolan, ale także osób przyjezdnych. Wszystko wskazuje na to, że to się zmieni, a nieoficjalnie wiadomo, że nie są to obietnice bez pokrycia.

  Jak wiadomo, nie chodziło tylko o higienę i incydenty, przez które pływalnia od połowy września już kilka razy musiała być zamykana. Mimo remontu, który odbywał się w okresie wakacyjnym, obiekt pozostawiał wiele do życzenia (zepsute suszarki, oberwane kafelki, zaniedbane sauny). Urząd Miasta postanowił postawić na osobę doświadczoną i kompetentną, która zadeklarowała przygotowanie obiektu do ponownego otwarcia - jak mamy nadzieję i wierzymy - na długo.

  Oficjalne stanowisko Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w tej kwestii jest następujące:

  - Decyzję o przeniesieniu z "Wodnej Nuty" podjął Pan Bartłomiej Bonk, ponieważ chce się bardziej angażować w bezpośrednie zajęcia z mieszkańcami. Treningi pod okiem medalisty Igrzysk Olimpijskich będą na pewno dużą atrakcją dla mieszkańców, tym bardziej, że będą to zajęcia nie tylko "siłowe", ale też np. wspinaczkowe. Dlatego też zdecydowano się na taki krok. Jednocześnie informuję, że kierownikiem "Wodnej Nuty" została Samanta Stachowicz, która również pełni funkcję kierownika pływalni "Akwarium". Połączenie tych dwóch obiektów pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału obu pływalni - przekazał dyrektor MOSiR, Marcin Sabat.

  O zmianach, które zachodzą na krytej pływalni będziemy informować.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-30 16:43:59 [217.173.203.*] id:1667541  
  Patryk100: Napisała postów [916], status [rozpisany/na] Reputacja
  A to kierownikiem nie był już Poseł Zembaczyński? Czy on tam tylko smażył naleśniki?

  Nick:
  Treść:
  2023-11-29 19:18:07 [89.64.41.*] id:1667512  
  Peugeot406: Napisał postów [1004], status [stały bywalec] Reputacja
  Oficjalne stanowisko MOSiR, tłumaczące zmianę kierownika, zasługuje na tytuł "Diamentowa ściema roku" i przypomina korporacyjny bełkot lub tzw. "słodkie pierdzenie". Czy p. S. Stachowicz dostała podwyżkę - wynagrodzenie, które pobierał p. B. Bonk? Dokąd "przeniósł" się p. B. Bonk i czy dalej będzie zatrudniony na jakimś etacie opłacanym z publicznych pieniędzy?

  Nick:
  Treść:
  2023-11-29 18:28:52 [194.29.183.*] id:1667511  
  ombre: Napisał postów [19827], status [VIP] Reputacja
  Powierzanie byłym sportowcom nie mających pojęcia o zarządzaniu przedsiębiorstw państwowych tylko dlatego że kiedyś ktoś coś zdobył jest po prostu głupie. Jakby taki ktoś potrafił zarządzać to dawno byłby w prywatnej firmie.

  Nick:
  Treść: