• Wyświetleń: 1787
    • Dodano: 2023-11-27 / 19:08

Weegree z pewną wygraną nad WKK Wrocław

Opolanie pokonali rywali różnicą 33 punktów

Pewnie i bez problemów! Weegree AZS Politechnika Opolska wygrywa z WKK Wrocław 110:77 i awansowało na szóstą lokatę w Bank Pekao 1-ej Lidze Mężczyzn.

Już od pierwszych minut znakomicie spisywała się ofensywa opolan. Gospodarze systematycznie powiększali swoją przewagę i już po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili 35 do 13. Kolejna część gry to dalsza dominacja miejscowych. Osłabieni stratą trzech kluczowych koszykarzy wrocławianie nie byli w stanie choćby zbliżyć się do poziomu Weegree. Zawodnicy Roberta Skibniewskiego nie zamierzali się zatrzymywać i do przerwy wygrywali 64:36. Po przerwie także nie spuścili z tonu i mimo wielu szans - nie przekroczyli "setki", ale przed ostatnią kwartą mieli aż 41 punktów przewagi. Trener gospodarzy dał pograć paru młodzieżowcom, którzy dograli to spotkanie do końca. Dzięki tej wygranej Weegree awansowało na szóstą lokatę w ligowej tabeli.

Najlepszym punktującym u gospodarzy był Adam Kaczmarzyk - 17 punktów, a następnie Michał Lis oraz Kareem Reid po 15 punktów.

Weegree AZS Politechnika Opolska - WKK Wrocław (35:13, 29:23, 35:22, 11:19)