MKS kończy jesień na pudle, a LZS na przedostatnim miejscu

(Fot. MKS Kluczbork)

Trzecioligowcy mają za sobą ostatnią kolejkę w 2023 roku.

Ostatnia jesienna, ale za to pierwsza rewanżowa kolejka grupy trzeciej w trzeciej lidze za nami. Zarówno MKS Kluczbork, jak i LZS Starowice zakończyły swoje zmagania z punktami.

Komplet na swoim boisku wywalczył MKS. Pierwszy kwadrans rywalizacji z Lechią Zielona Góra był wyrównany, choć groźniejsze sytuacje tworzyli gospodarze. W 19 minucie zamieszanie w polu karnym Lechii wykorzystał Patryk Tuszyński i wyprowadził MKS na prowadzenie, ustalając wynik pierwszej połowy. Po zmianie stron kluczborczanie mogli kilkukrotnie mogli podwyższyć prowadzenie, lecz zabrakło im skuteczności. Udało się to w ostatniej akcji meczu. W polu karnym MKS-u znalazł się bramkarz Lechii - Wojciech Fabisiak. Po wybiciu futbolówki po rzucie rożnym wrócił na własną połowę i próbował oddalić zagrożenie, ale niefortunnie dla golkipera Lechii piłka znalazła się pod nogami rezerwowego kluczborczan - Dawida Rachela, który umieścił ją w siatce i zapewniając MKS-owi trzy punkty.

Znacznie więcej emocji przyniósł mecz w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie z miejscową Wartą grał LZS Starowice. Już po pięciu minutach to właśnie goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Adam Setla. Wyrównał w 25 minucie Karol Gardzielewicz i do przerwy było 1:1. Po raz drugi starowiczanie wygrywali po niespełna godzinie gry, dzięki Leszkowi Nowosielskiemu, jednak bardzo szybko dostali dwa ciosy - Kamil Walków w przeciągu minuty odwrócił wynik na korzyść gorzowian z wielkopolski i tym razem to LZS musiał gonić wynik. I to się udało, a właściwie pomógł zawodnik gospodarzy - Adrian Bielawski. Trzy minuty przed końcem Igor Lewandowski trafił po raz czwarty dla Warty - i gdy zdawało się, że zgarną komplet punktów, gola na wagę remisu zdobył Kacper Dachnowski.

MKS Kluczbork zakończył tę część sezonu na miejscu trzecim, ze stratą 7-u punktów do lidera - Rekordu Bielsko-Biała. Na drugim biegunie są starowiczanie, którzy do bezpiecznej straty tracą również siedem oczek.

MKS Kluczbork 2-0 Lechia Zielona Góra