• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1595
  • Dodano: 2023-11-24 / 15:43
  • Komentarzy: 3

  Poseł Zembaczyński: Chemikalia mogły dostać się do rzeki

  (Fot. Dżacheć)

  Mimo, że wojewoda deklaruje, że wody w pobliżu pożaru chemikaliów są bezpieczne, to zdaniem dr hab. inż. Bogdana Wziątka, przewodniczącego Rady Naukowej PZW może być nieprawda. Będą badane wody pod kątem skażenia chemicznego.


  Jest to niemal pewne, że wczorajszy pożar beczek z chemikaliami w Kędzierzynie-Koźlu był efektem umyślnych działań człowieka. Dlaczego stało się to akurat teraz? Czy to przypadek? W sprawie działań w tamtym rejonie jest więcej pytań, niż odpowiedzi.

  Poseł Izabela Bodnar wspomina ogromny pożar na podobnym składowisku pod Zieloną Górą. - Gorąco dziękuję wszystkim służbom, które całą noc działały przy pożarze w Kędzierzynie-Koźlu. Wydarzenia nie powstały z przyczyn naturalnych, a wszyscy wiedzieli o tym składowisku od 2020 roku. Cała ta sytuacja pokazuje nieudolny system państwa w zakresie kontroli środowiska, a odpowiedzialność jest rozmyta - mówi.

  - Tylko w 2020 roku wydano 580 tysięcy pozwoleń na odpady. Polska staje się jednym wielkim śmietnikiem z tykającymi bombami biologicznym. Nowy rząd stawia za priorytet, by nie dopuścić więcej do takich katastrof - mówi Bodnar i podkreśla, że zmieni się polityka dotycząca ochrony środowiska w Polsce.

  Posłowie i specjaliści obawiają się, że chemikalia spłynęły do Odry. - Deszcz, który był w nocy przyczynił się do tego, że te niebezpieczne substancje spłynęły do Odry. Już wczoraj we współpracy z posełm Witoldem Zembaczyńskim wysłaliśmy pismo do WIOŚ o prośbę o przeprowadzenie badań na śluzie Krapkowice - mówi Wziątek.

  Przez lata rząd nie działał w sprawie nielegalnych składowisk. - Toksyczny dym nie może cały czas wisieć nad Kędzierzynem-Koźlem. Tu samorząd został porzucony, a miasto próbowało zrobić coś, by tę sprawę rozwiązać. To za PIS Polska stała się śmietnikiem Europy. Wczoraj komendant PSP zapewniał, że nie dojdzie do skażenia rzeki, mamy jednak obawy, że będzie odwrotnie. Chcemy wyjaśnienia ze strony służb państwowych, czy ktoś szukał okienka w trakcie zmiany rządu, by tego problemu się pozbyć ogniem - mówi poseł Witold Zembaczyński.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-25 18:47:55 [31.0.53.*] id:1667393  
  kamyk17: Napisał postów [317], status [maniak] Reputacja
  Prezydentem Kędzierzyna-Koźle jest pani Nowosielska, koleżanka partyjna pana Zembaczyńskiego z PO. O istnieniu tego nielegalnego składowiska wiedziała od trzech lat i nic z nim nie zrobiła. Niech poseł Zembaczyńskiego rozliczy swoją partyjną koleżankę.

  Nick:
  Treść:
  2023-11-25 12:11:15 [5.172.232.*] id:1667383  
  paleo: Napisał postów [304], status [maniak] Reputacja
  Oczywiście, gdyby rządził Tusk, to chemikalia w życiu by nie mogły dostać się do Odry. Bo chemikalia kochają Tuska. Pana Zembaczyńskiego zresztą też. Chociaż sądząc po jego wypowiedziach, to raczej pan Witold kocha przeróżne chemikalia.Na zdrowie, panie pośle!

  Nick:
  Treść:
  2023-11-24 17:13:29 [217.173.203.*] id:1667374  
  Patryk100: Napisała postów [946], status [rozpisany/na] Reputacja
  Panie Pośle, trzymamy kciuki za Pana zdrowie...

  Nick:
  Treść: