• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1705
  • Dodano: 2023-11-22 / 17:30
  • Komentarzy: 0

  Opolską ginekologię czekają pozytywne zmiany na bloku operacyjnym

  (Fot. Archiwum)

  Ponad 5 mln złotych przekazał samorząd województwa opolskiego na kolejny ważny dla pacjentów projekt Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. To optymalizacja wykonywania zabiegów laparoskopowych, komfort pacjentów i lepsze wykorzystanie zasobów.

  Pieniądze przeznaczone są na pokrycie wkładu własnego do przebudowy Bloku Operacyjnego z Oddziałem Anestezjologii oraz dostawy i montażu aparatury medycznej. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Ministerstwa Zdrowia.

  Przebudowa będzie polegała na dostosowaniu pomieszczeń po centralnej sterylizatorni, znajdujących się w obrębie obecnego bloku operacyjnego, na potrzeby sali endoskopowej. Przeniesienie tam sali endoskopowej zapewni większe bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego. Usytuowanie sal operacyjnych w jednej lokalizacji pozwoli racjonalnie gospodarować aparaturą i sprzętem medycznym, a także personelem.

  To kolejny etap działań Klinicznego Centrum do zintegrowania w jednym miejscu kompleksowej opieki perinatalnej i poporodowej oraz opieki nad noworodkiem, co jest jednym z celów stawianych przed Centrum Zdrowia Prokreacyjnego, którego status Kliniczne Centrum otrzymało w 2022 roku. - Po raz kolejny dbamy, aby usługi medyczne były świadczone naszym pacjentom w jeszcze lepszy sposób. Przekazane pieniądze pochodzą z budżetu województwa i wraz z rządowym wsparciem blisko miliona złotych unowocześnią opolski szpital - mówiła Zuzanna Donath - Kasiura, wicemarszałek województwa.

  Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wyjaśniła, że umowa z wykonawcą została podpisana 18 października, aktualnie trwają prace rozbiórkowe, a zakończenie inwestycji powinno nastąpić w I kwartale przyszłego roku. - W tym roku planujemy wydatkować 2,4 mln złotych, w kolejnym roku ponad 3,5 mln złotych. Sala operacyjna endoskopowa do tej pory znajdowała się w innej części szpitala, teraz będzie usytuowana na bloku operacyjnym, a sprzęt endoskopowy będzie optymalnie wykorzystywany w dwóch salach. Będzie to sprzęt laparoskopowy, histeroskopowy niezbędny do wykonywania operacji z ginekologii onkologicznej. Takie zabiegi są przeprowadzane w naszym Centrum codziennie - dodała.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".