• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2805
  • Dodano: 2023-11-21 / 13:30
  • Komentarzy: 2

  Chaos na Alei Przyjaźni w Opolu. Przejazd zamknięty, kierowcy nie patrzą na znaki

  (Fot. Dżacheć)

  Jeden z przejazdów kolejowych w ciągu Alei Przyjaźni został zamknięty przez PKP. To oznacza drobne utrudnienia dla kierowców, ale też zmiany kursów autobusów miejskich. Warto patrzeć na znaki.


  Informację o zamknięciu jednego z przejazdów przekazała firma INTOP, która realizuje prace dla PKP. Na razie nie wiadomo na jak długo kolejarze zdecydują o zamknięciu tego przejazdu. Należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

  Kierowcy czasowo będą musieli korzystać z sąsiedniego przejazdu, który znajduje się u zbiegu Alei Przyjaźni z Torową i Marka z Jemielnicy (przy Nutricia Zakłady Produkcyjne). Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu będą kursowały zgodnie z objazdem.

  Autobusy linii 7 i N2 będą kursowały od przystanku "Jagiellonów-Al. Przyjaźni" do przystanku "Popiełuszki-Podmiejska" (w obu kierunkach) przez przejazd kolejowy zlokalizowany przy ulicy Torowej (w sąsiedztwie firmy Nutricia). Będą się one zatrzymywać się będą na przystankach: "Marka z Jemielnicy-Walecki", "Marka z Jemielnicy", "Marka z Jemielnicy-Al. Przyjaźni" oraz tymczasowym przystanku "Marka z Jemielnicy-Torowa".

  Z obsługi komunikacyjnej tych linii wyłączony zostanie przystanek "Al. Przyjaźni-Pętla".

  Czytelnicy skarżą się na duże korki i chaos, który powstaje w momencie oczekiwania na przejeżdżające pociągi. Ponieważ pasy jezdni oddziela podwójna ciągła, osoby chcące jechać w stronę Struga bardzo często stoją za pojazdami chcącymi skręcić w prawo (objazdem). Niektórzy kierowcy decydują się wymijać korek.

  - Zmotoryzowani muszą wiedzieć, że aby dotrzeć do ulicy Jagiellonów trzeba będzie korzystać z przejazdu kolejowego przy Nutricii, to samo dotyczy jadących od Jagiellonów w kierunku Groszowic - słyszymy.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-22 08:50:24 [94.75.75.*] id:1667333  
  Krzycho: Napisał postów [4756], status [VIP] Reputacja
  Największy "chaos" to robią "kierowcy" którym zawsze i wszędzie się spieszy.

  Nick:
  Treść:
  2023-11-21 13:48:15 [89.67.3.*] id:1667303  
  DonPedro69: Napisał postów [11000], status [VIP] Reputacja
  Koniec świata!

  Nick:
  Treść: