• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1162
  • Dodano: 2023-11-20 / 12:49
  • Komentarzy: 0

  Chciał pomóc amerykańskiemu żołnierzowi - stracił blisko 19 tysięcy złotych

  (Fot. KPP Krapkowice)

  Oszuści co chwilę zmieniają przestępcze sposoby działania i schematy, tak aby wyłudzić nasze pieniądze. Wielokrotnie apelujemy aby być czujnym podczas przekazywania jakichkolwiek pieniędzy osobom, które "nagle" ich potrzebują. Tym razem doszło do oszustwa, w którym koleżanka sprzed lat, która obecnie ma być żołnierzem amerykańskiej armii, zwróciła się o pomoc do mieszkańca Gogolina. Mężczyzna w wyniku tego oszustwa stracił prawie 19 tysięcy złotych.

  Przestępcy wciąż zmieniają swoje metody, aby nas oszukać i wyłudzić nasze oszczędności. Tym razem doszło do oszustwa na 41-latku, który otrzymał informację od swojej koleżanki sprzed lat, że w związku z sytuacją na świecie, niezbędne są jej pieniądze na powrót do ojczyzny. Kobieta poinformowała go, że obecnie jest żołnierzem USA i aby uniknąć kolejnej misji wojennej, potrzebuje jego pomocy.

  Nieświadomy oszustwa mieszkaniec Gogolina, przelał blisko 19 tysięcy złotych na wskazane w korespondencji konta. Dopiero po dwóch transakcjach, kiedy oszuści zwrócili się o kolejne pieniądze, mężczyzna zorientował się, że prawdopodobnie został oszukany.

  Ta i wszystkie podobne historie pokazują jak bardzo należy być ostrożnym podczas dokonywania jakichkolwiek przelewów zanim będziemy pewni co do personaliów i zamiarów osoby, z którą rozmawiamy w sieci.

  Jak nie paść ofiarą oszustwa internetowego? Pamiętaj:

  - Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym, bądź osobą, za którą się podaje.
  - Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które w internecie podają się za krewnych lub znajomych.
  - Nie działaj pochopnie i postaraj się potwierdzić prawdziwość danej informacji.
  - Wszelkie internetowe prośby o pomoc (także z zagranicy), grożą utratą pieniędzy. Nie przekazuj pieniędzy obcym osobom ani nie przelewaj pieniędzy na wskazane konto bankowe.
  - Gdy tylko pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję - nr tel. 112
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".