• Wyświetleń: 1465
    • Dodano: 2023-11-16 / 15:53

Weegree z pewnym zwycięstwem nad benaminkiem

Opolanie pokonali Niedźwiadki Chemart Przemyśl różnicą czternastu punktów.

Pewna wygrana koszykarzy Roberta Skibniewskiego we własnej hali. Przy Prószkowskiej w Opolu Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała przyjezdnych z Przemyśla 97:83.

Od początku meczu gospodarze lepiej prezentowali się na parkiecie. Po rzucie po niecałych dwóch minutach Jakuba Kobela na 7:5, opolanie wyszli na prowadzenie i przynajmniej w pierwszej kwarcie powoli budowali swoją przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach wynosiła ona sześć punktów, ale prawdziwy koncert miejscowi dali w drugiej części gry i do przerwy prowadzili 56:36.

Po zmianie stron koszykarze z Opola tylko potwierdzili swoją dobrą dyspozycję i przed finałową odsłoną wygrywali 80:56. W niej już trener Skibniewski dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom, którzy spisali się znakomicie - na koniec spotkania najlepiej punktującymi byli Jakub Kobel oraz Adam Kaczmarzyk - po dwadzieścia jeden punktów, ale także na uznanie zasłużył amerykański środkowy - Kareem Reid, który z gry był nieomylny, a łącznie uzbierał osiemnaście punktów. Ostatecznie, Weegree wygrało czternastoma punktami.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 97:83 (30:24, 26:12, 24:20, 17:27)