• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2092
  • Dodano: 2023-11-16 / 10:50
  • Komentarzy: 0

  9 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem suszarni zboża w Prudniku

  (Fot. OSP Łąka Prudnicka)

  Akcja gaszenia pożaru trwała 6 godzin. Wzięło w niej udział 9 zastępów straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Prudniku oraz ochotnicy z Łąki Prudnickiej, Szybowic i Moszczanki.


  W środę 15 listopada po godzinie 23.00 do prudnickich służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze suszarni zboża przy ulicy Meblarskiej w Prudniku. Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, ponadto zastępy strażaków-ochotników z OSP Łąka Prudnicka, OSP Moszczanka i OSP Szybowice.

  Akcja gaszenia pożaru trwała 6 godzin. Działania wspomagali także policja i pogotowie gazowe. Na szczęście w zdarzeniu nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych, jednak straty mogą być spore - trwa ich szacowanie.

  Działania strażaków zakończyły się przed godziną 6.00 w czwartek. Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia w silosie. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".