• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1808
  • Dodano: 2023-11-16 / 10:22
  • Komentarzy: 1

  Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

  (Fot. KPP Brzeg)

  W ostatnich dniach policjanci z drogówki zarzynali dwóch takich kierowców. Jeden z nich na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechał 125 km/h., a drugi 109 km/h. Mężczyźni straci prawo jazdy, zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konta wpłynęło po kilkanaście punktów karnych.

  Kilka dni temu policjanci z brzeskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach lokalnych. W Szydłowicach namierzyli jak kierowca mercedesa znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Mundurowi wideorejestratorem nagrali jak 51-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał 125 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 75 km. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

  Drugi kierowca wpadł w Łukowicach Brzeskich. 35-latek przekroczył dozwolona prędkość o 59 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h jechał 109 km. Mieszkaniec województwa małopolskiego tłumaczył, że spieszy się po odbiór towaru. Został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i 11 punktami karnymi. Podobnie jak pierwszy kierowca - stracił on swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

  Przypominamy!

  Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-16 10:39:57 [62.87.183.*] id:1667123  
  Krzycho: Napisał postów [5130], status [VIP] Reputacja
  Jak widać pośpiech się nie opłaca :)

  Nick:
  Treść: