• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2766
  • Dodano: 2023-11-09 / 10:30
  • Komentarzy: 1

  Policyjny pies Dżony po 10 latach służby przeszedł na emeryturę

  Pies służbowy Ikar, prywatnie nazywany "Dżonym" po dziesięciu latach służby w kluczborskiej komendzie przeszedł na "psią emeryturę". Czworonożny funkcjonariusz ma na swoim koncie wiele sukcesów w policyjnej służbie. Wielokrotnie z powodzeniem brał udział w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych, jak również odnajdywał przedmioty pochodzące z przestępstwa. Cieszył się również ogromną sympatią dzieci, dla których brał udział w działaniach profilaktycznych czy pokazach tresury.

  Dżony, to 11-letni owczarek belgijski, który swoją psią służbę rozpoczął 10 lat temu od czteromiesięcznego indywidualnego przeszkolenia psa patrolowo-tropiącego, które prowadził doświadczony przewodnik psa służbowego asp.szt. Piotr Michalski.

  Od samego początku Dżony służył w kluczborskiej jednostce, gdzie przez te wszystkie lata brał udział w wielu akcjach. Na swoim koncie ma szereg sukcesów. Poszukiwał zaginionych, tropił ślady sprawców kradzieży i włamań.

  Pomagał też w zabezpieczeniu imprez masowych, a w codziennej służbie patrolował ulice, skwery oraz miejskie parki na terenie powiatu kluczborskiego. Dżony brał również udział w spotkaniach profilaktycznych. Odwiedzał młodzież w szkołach i dzieci w przedszkolach. Tam wspólnie ze swoim przewodnikiem uczył zasad bezpieczeństwa.

  Dżony w trakcie swojej służby dzięki niezawodnemu węchowi niejednokrotnie przyczyniał się do odnalezienia osób zaginionych. W 2017r. podczas nocnych poszukiwań zagubionego grzybiarza, pies pojął trop i prowadząc policjanta przez kilka kilometrów lasem, bezbłędnie doprowadził do zaginionego 78-latka.

  Więź jaka wytworzyła się przez lata służby pomiędzy opiekunem a jego podopiecznym sprawiła, że emeryturę czworonożny funkcjonariusz spędzi pod opieką swojego dotychczasowego przewodnika asp.szt. Piotra Michalskiego. Dżony jako emerytowany pies policyjny może liczyć na dożywotnie utrzymanie i opiekę weterynaryjną, finansowaną przez państwo.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. Opolska Policja)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-10 06:32:59 [83.4.224.*] id:1666905  
  dzony: Napisał postów [6525], status [VIP] Reputacja
  Ty to masz Fajnie ;))

  Nick:
  Treść: