• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1867
  • Dodano: 2023-11-08 / 09:36
  • Komentarzy: 1

  "Wąsopad", "Movember" czy po prostu..."Masz jaja idź na badania!"

  (Fot. mat. organizatora)

  (Fot. Dżacheć)

  "Ten wąs to jest manifest, który nosimy, żeby zwrócić uwagę, że problem jest poważny i trzeba do niego podejść po męsku. Trzeba mieć odwagę żeby iść się przebadać." - mówi Krzysztof Danków, ze Stowarzyszenia Masz jaja idź na badania.


  Listopad to czas kiedy częściej i głośniej mówi się o profilaktyce raka jądra, w związku z czym tworzone są akcje zachęcające mężczyzn do badania się. "Movember" jest zwyczajnym połączeniem angielskiego odpowiednika wąsów (moustache) oraz miesiąca walki z męskim rakiem - listopadem (november).  Mimo szerokiego dostępu do informacji oraz wielu prozdrowotnych akcji dotyczących badań profilaktycznych, okazuje się że mężczyźni wzbraniają się przed wizytą u specjalisty, a gabinet lekarski odwiedzają jedynie wtedy, gdy ból nie pozwala im normalnie funkcjonować.

  Krzysztof Danków, organizator akcji, pokonał nowotwór jądra, dlatego powtarza, dlaczego badania są tak istotne.
  - W Polsce wykrywa się rocznie około 800 przypadków raka jądra. Szacuje się, że rak jądra stanowi około 1% ogółu nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn. Zachorowalność na złośliwe guzy jądra wynosi 3 na 100 000 mężczyzn i jest największa w grupie wiekowej 15-35 lat. Każdy mężczyzna powinien jak najszybciej zbadać swoje jądra, lepiej to zrobić teraz bo zwlekając może być już za późno - ostrzega prezes stowarzyszenia Masz jaja idź na badania Krzysztof Danków.

  W ramach promowania badań pod kątem zmian nowotworowych, wąsacze corocznie zdobywają wspólnie Biskupią Kopę. Tak będzie i tym razem, a wspólne wejście zaplanowane jest na 26 listopada. Szczegóły można znaleźć na Facebooku klikając w obrazek poniżej:


  Opis obrazka
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-09 08:22:48 [83.7.14.*] id:1666867  
  dontomasso: Napisał postów [4241], status [VIP] Reputacja
  faceci, noscie dalej swoje patefony w kieszeniach to bedziecie mieli 3 w jednym. najpierw przez napromieiowanie zabije wasze plemniki, pozniej dostaniecie raka a na koniec bedziecie mieli darmowa radioterapie. zalegajacy towar sie starzeje i niszczeje :), warto zadbac o czesta wymiane

  Nick:
  Treść: