• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6055
  • Dodano: 2023-11-08 / 12:57
  • Komentarzy: 2

  Na budynek Toropolu wrócił pamiętny neon. Obiekt został zmodernizowany

  Termomodernizacja Toropolu to zadanie mające na celu ograniczenie strat energii cieplnej w budynku oraz zmniejszenie zużycia energii. Koszt termomodernizacji to nieco ponad 2,5 mln zł.


  "Toropol" to historyczne miejsce. Jedyne kryte lodowisko w Opolu. Powódź z 1997 roku zniszczyła ten obiekt w znacznym stopniu, wtedy miał też miejsce duży remont. Od tego czasu, obiekt był wciąż oblegany, ale coraz bardziej "szukał" ciepła narażając miasto na wysokie koszty.

  Dzięki termomodernizacji budynku, przewiduje się mniejsze zużycie energii i ograniczenie strat energii cieplnej. Do wymiany poszły też wszystkie okna. Jednak prawdziwą rewolucją jest montaż paneli fotowoltaicznych. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli obniżyć koszty energii elektrycznej i jednocześnie przyczyni się do ochrony środowiska.

  Nowa elewacja nie tylko przynosi korzyści energetyczne, ale także podkreśla sportowy charakter obiektu. Na niej znajdują się piktogramy przedstawiające różne dyscypliny, które można uprawiać na TOROPOLU, w tym hokej, łyżwiarstwo szybkie i figurowe.

  Dodatkowo, przebudowano schody prowadzące do budynku, zabezpieczono fundamenty i ściany w przyziemiu, a także wykonano studnie chłonne, co wpływa na poprawę funkcjonalności obiektu.


  Dla miłośników opolskich neonów jest również dobra wiadomość. Po ponad 25 latach, powrócił charakterystyczny neon z nazwą obiektu nad wejściem do TOROPOLU. To historyczny element, który przypomina o dziedzictwie i znaczeniu tego miejsca w sercach mieszkańców Opola.

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-08 13:57:57 [91.212.223.*] id:1666829  
  The Naturator: Napisał postów [2285], status [Szycha] Reputacja
  Wygląda ładnie.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-11-09 06:38:34 [83.4.113.*] id:1666866  
  dzony: Napisał postów [6525], status [VIP] Reputacja
  noo, by tak jeszcze te obejście wokół posprzątali to było całkiem git ;))