• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2426
  • Dodano: 2023-11-02 / 09:49
  • Komentarzy: 1

  Nastolatek uratował życie starszemu mężczyźnie. Bohater uczy się w klasie strażackiej

  Uczeń 1 klasy prószkowskiej Pomologii, Michał Konarski dzięki swoim umiejętnościom, odwadze i szybkości reakcji uratował życie starszemu mężczyźnie. Bohaterska akcja miała na miejsce na dworcu PKP w Opolu.


  Zdarzenie miało miejsce na dworcu PKP w Opolu. Pracownik PKP, będący na miejscu, poinformował Straż Ochrony Kolei, że na peronie II znajduje się mężczyzna, który w chwili próby wejścia do pociągu relacji Opole - Nysa, nagle stracił równowagę i przewrócił się, nie wykazując oznak życia (nie oddychał, puls nie był wyczuwalny).

  Strażnicy, po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast zareagowali i dotarli na miejsce, gdzie odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę. W tym trudnym momencie Michał, jeden z obecnych na peronie, rozpoczął niezwłocznie masaż serca. Strażnicy dołączyli do akcji ratunkowej, wspólnie z Michałem kontynuując resuscytację krążeniowo-oddechową. Na szczęście, dworzec posiadał defibrylator AED, który został użyty w trakcie działań ratunkowych.

  Po przybyciu karetki pogotowia, strażnicy nadal aktywnie wspomagali pracę ratowników medycznych. Dzięki zdecydowanemu działaniu i umiejętnościom pierwszej pomocy młodego bohatera, udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny. Przewieziono go do szpitala, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  Należy podkreślić, że mężczyzna nie mógłby przeżyć bez natychmiastowej reakcji i zaangażowania Michała oraz strażników Straży Ochrony Kolei: pana Krzysztofa Surowca i pana Szymona Sztogryna.

  Chociaż zdarzenie miało miejsce w sobotę, to z powodu skromności Michała, informacja o jego bohaterskim czynie dotarła do szkoły dopiero w poniedziałek, za pośrednictwem pracownika opolskiej Straży Ochrony Kolei. Straż Ochrony Kolei wyraziła chęć podziękowania Michałowi za jego odwagę i skuteczną pomoc w ratowaniu życia.

  "Michał, jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej postawy, odwagi i umiejętności w sytuacji zagrożenia życia. Jestem przekonany, że dla wielu osób będziesz przykładem. Twoja postawa zasługuje na docenienie i najwyższy szacunek. Zgadzam się w stu procentach z dyrektorem Pomologii Dariuszem Sobkowem, że uczniowie naszej Pomologii, szczególnie klas mundurowych, i wychowankowie tutejszego internatu, to młodzi ludzie, dla których takie wartości jak odwaga i współczucie są kluczowe. Tego też uczą w tej szkole. Warto tu zaznaczyć, że Michał jest uczniem klasy I strażackiej."- na swoim profilu napisał Henryk Lakwa, starosta opolski.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-11-04 11:55:47 [5.173.103.*] id:1666682  
  lisek4321: Napisał postów [120], status [ ! Troll ! ]
  Takie beda Rzeczypospolite,jakie ich mlodzierzy wychowanie.....Czesc i chwala bohaterom!!!

  Nick:
  Treść: