• Wyświetleń: 331
  • Dodano: 2023-10-24 / 18:50
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Ile zarobisz na sprzątaniu mieszkań w Opolu?

  Usługi sprzątające zyskują coraz większą popularność z każdym rokiem. Nie każdy ma czas, by zadbać odpowiednio o czystość swojego mieszkania, dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług. Zastanawiasz się, ile zarobisz na sprzątaniu mieszkań w Opolu? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje!

  Ile kosztuje kompleksowe sprzątanie mieszkania w Opolu?
  Stawki za sprzątanie mieszkań w Opolu są dość zróżnicowane. Uśredniając, przypadku domów o powierzchni do 40 m², za 2-3 godziny pracy możesz zarobić około 250 zł netto. Większe mieszkania, czyli od 40 do 100 m² oznaczają zarobki od 430 zł netto za 3-4 godziny sprzątania. Jeśli chodzi o te z największym metrażem, czyli od 100 m² w górę, możesz spokojnie wyceniać na ok. 600 zł za 4-6 godzin pracy.

  Dodatkowe usługi sprzątające w Opolu - ile kosztują?
  Oprócz kompleksowego sprzątania domu możesz też podejmować się pojedynczych usług, w zależności od potrzeb danego klienta. Średnio możesz zarobić za:

  • mycie okien jednoskrzydłowych - ok. 590 zł,
  • mycie okien dwuskrzydłowych i okien balkonowych - ok. 55 zł,
  • czyszczenie tapicerki meblowej (niewielkie zabrudzenia) - ok. 45 zł,
  • sprzątanie klatek schodowych - ok. 2,65 zł/m²,
  • sprzątanie po remoncie - ok. 55 zł/h,
  • sprzątanie po imprezach - ok. 61 zł/h.

  Koszty prowadzenia firmy sprzątającej
  Pamiętaj, że na Twoje ostateczne zarobki będą miały wpływ także wydatki. Podstawą jest prowadzenie działalności, czyli opłacanie podatków, ZUS-u, składek oraz księgowości. Do tego konieczne będzie też zakupienie sprzętu oraz środków czystości. Należy też pamiętać o regularnym uzupełnianiu zapasów oraz wymianie zużytego sprzętu.

  Do kosztów prowadzenia firmy sprzątającej należy doliczyć te koszty transportu. Nawet jeśli prowadzisz działalność jedynie na terenie miasta, to koszty paliwa, napraw samochodu czy dojazdów komunikacją muszą znaleźć się w Twoim budżecie.

  Od czego zależą zarobki za sprzątanie mieszkań?
  Zakładając firmę sprzątającą, z pewnością jednym z podstawowych pytań, jakie pojawiły się w Twojej głowie, są potencjalne zarobki. Zależą one od wielu czynników, wśród których warto wymienić takie jak:

  • Lokalizacja - stawki za sprzątanie mieszkań w Opolu, jak i w innych większych miastach są zwykle lepsze niż w mniejszych miejscowościach ze względu na wyższy koszt życia i zapotrzebowanie na tego typu usługi.
  • Powierzchnia i rodzaj nieruchomości - standard, metraż i wyposażenie nieruchomości wpływają na jego koszty. Im większa powierzchnia, tym wyższy koszt sprzątania.
  • Rodzaj świadczonych usług - podstawowe sprzątanie to nie wszystko, gdyż zarobić można także za dodatkowe usługi, takie jak mycie okien, prasowanie czy czyszczenie dywanów.
  • Sprzęt i środki czystości - korzystanie z profesjonalnego sprzętu, jak i wysokiej jakości środków czystości sprawia, że możesz pozwolić sobie na wyższe stawki. Pamiętaj jednak, że koszty inwestycji również będą większe.
  • Doświadczenie i referencje - firmy polecane przez innych mają zarówno więcej zleceń, jak i mogą sobie pozwolić na wyższe stawki, gdyż zbudowały sobie odpowiednią pozycję na rynku.
  • Umowy długoterminowe - stałe zlecenia oznaczają regularny dochód, jednak często też stawki są niższe. Jednorazowe zlecenia z kolei są wyceniane wyżej.

  Pamiętaj też, że na samym początku konieczna jest dobra reklama. Istotna jest szczególnie obecność w Internecie - to właśnie tam klienci poszukują usług sprzątających. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami, np. prowadzeniem strony internetowej, reklamami w mediach społecznościowych i umieszczaniem ogłoszeń, jednak warto pamiętać, że koszty te mogą się zwrócić przy pierwszych zleceniach.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".