• Dodano: 2023-10-15 / 18:52
    • Komentarzy: 3

Weegree wygrywa drugie spotkanie z rzędu

Tym razem zwycięża pewnie z MKKS-em Żak Koszalin

Do tej pory to był najlepszy mecz opolan w tym sezonie. Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wygrali z koszalinami 91 do 62-óch.

Podopieczni Roberta Skibniewskiego już w pierwszej kwarcie pokazali swoją dobrą dyspozycję. Choć po półtorej minuty od rozpoczęcia gry było 0:4, to przez resztę premierowych dziesięciu minut goście zdobyli jedynie pięć punktów, przy aż dwudziestu sześciu miejscowych. W drugiej kwarcie przyjezdni postawili trochę twardsze warunki opolanom, ale Ci i tak prowadzili do przerwy 41:27.

Po zmianie stron Weegree kontynuowało swój dobry występ i systematycznie powiększało przewagę. Szesnaście punktów przewagi przed ostatnią kwartą wydawało się bezpieczną przewagą i jak się okazało - tak było. W ostatecznym rozrachunku opolanie pokonali różnicą aż dwudziestu dziewięciu oczek. Najwięcej dla gospodarzy punktów zdobył Jakub Kobel - 17.

Dzięki tej wygranej, Weegree AZS Politechnika Opolska awansowało na trzecią lokatę, choć ta sytuacja może się zmienić po pozostałych meczach w tej kolejce

Weegree AZS Politechnika Opolska - MKKS Żak Koszalin 91:62 (26:9, 15:18, 22:20, 28:15)