• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 971
  • Dodano: 2023-10-13 / 18:01
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Jak zamaskować sejf w ścianie?

  Zabezpieczenie cennych przedmiotów przed złodziejami często wymaga więcej niż tylko solidnego sejfu - kluczem może być także jego umiejętne ukrycie. Jak więc zamaskować sejf w ścianie, by stał się niewidoczny dla nieproszonych gości? Czy wybór lokalizacji i materiałów maskujących ma znaczenie? W tym artykule przedstawiamy skuteczne metody kamuflowania sejfów.  Czy sejfy ścienne są skuteczne?


  Zanim zabierzemy są za chowanie sejfu ściennego, zastanówmy się najpierw, czy jest to dobre rozwiązanie. Naszym zdaniem sejfy ścienne to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed kradzieżą. Odpowiednio dobrany, ale przede wszystkim zainstalowany sejf jest bardzo wygodną i skuteczną formą ochrony. Łatwo można je ukryć, a montaż w ścianie skutecznie blokuje możliwość zabrania sejfu przez włamywaczy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru modelu?  Jak skutecznie ukryć sejf w ścianie?  Warto pamiętać, że zawsze powinniśmy starać się zamontować sejf w jak najmniej oczywistym miejscu. Czasem nie ma wyboru i musi on znaleźć się w sypialni czy gabinecie, jednak w miarę możliwości warto rozważyć mniej oczywiste miejsca na montaż. Może to być kuchnia, łazienka, strych - wybór zależy od tego, co ma się znaleźć w sejfie oraz jak często trzeba będzie do niego zaglądać.  Zamaskowanie sejfu w domowym wnętrzu można przeprowadzić na kilka sposobów, wśród których wybór najlepszej metody zależy często od konkretnego rozkładu pomieszczenia oraz dostępnych opcji. Niżej przedstawiamy kilka propozycji.


  Ukrycie za obrazem lub lustrem


  Choć metoda ta często widywana jest w filmach, nie można jej nic zarzucić - nadal jest skuteczna i elegancka. Ukrywanie sejfu za elementem dekoracyjnym jest świetnym rozwiązaniem, gdy często potrzebny jest szybki dostęp do schowka. Wówczas nie warto komplikować sobie życia dodatkowymi mechanizmami czy ukrytymi drzwiami. Wybór tej metody ma tę ogromną zaletę, że nie zaburza estetyki wnętrza i nie wzbudza zbędnego zainteresowania, tak jak to się dzieje zwykle w przypadku sejfów wolnostojących.


  Specjalna zabudowa meblowa


  Jeżeli sejf jest osadzony w ścianie w miejscu, gdzie naturalnie znajdują się meble, specjalnie dostosowana zabudowa meblowa często okazuje się świetnym wyborem. Możliwość stworzenia fałszywej szuflady czy półki, która tak naprawdę jest drzwiami do sejfu, łączy w sobie funkcjonalność i dyskrecję. Zabudowy meblowe doskonale sprawdzą się w kuchniach, bibliotekach czy innych miejscach, gdzie obecność szafek i półek nie jest niczym niezwykłym.


  Ukrycie sejfu za meblami


  Prosta, ale skuteczna metoda. Postawienie ciężkiej komody czy szafy przed sejfem to strategia, która nie wymaga dodatkowych prac budowlanych czy zmian w wystroju wnętrza. W dodatku koszt takiej zasłony jest naprawdę niewielki. Metoda ta jest polecana, gdy sejf jest używany rzadko, ponieważ dostęp do niego jest utrudniony i wymaga przesunięcia mebli.  Wybór konkretnego rozwiązania powinien uwzględniać indywidualne potrzeby użytkowania sejfu oraz istniejące możliwości adaptacji wnętrza. Czy chcemy mieć łatwy i szybki dostęp do zawartości, czy może priorytetem jest maksymalne utajnienie? Również styl i funkcja pomieszczenia, w którym sejf ma być ukryty, znacząco wpłyną na ostateczny wybór metody maskowania. Bogaty asortyment sejfów ściennych najwyższej kategorii znajdziesz w katalogu producenta Hartmann Tresore: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe/sejf-scienny-1/lista.  Jak montowane są sejfy ścienne?  Wiadomo, że różne produkty od różnych producentów mogą wymagać indywidualnego podejścia i nieco innych metod montażu, jednak istnieje kilka uniwersalnych zasad, które sprawdzają się w większości przypadków sejfów ściennych.  Instalacja sejfu w ścianie wymaga wyjątkowo solidnej i wytrzymałej konstrukcji, aby przeciwdziałać wszelkim próbom jego wydobycia. Aby przygotować odpowiednie podłoże, konieczne jest wykucie przestrzeni, uwzględniającej nie tylko wymiary sejfu, lecz także dodatkową warstwę betonu, która zwiększy poziom bezpieczeństwa. Optymalna grubość tej warstwy oscyluje w zakresie od 10 do 15 centymetrów.  Doskonałym sposobem na zwiększenie stabilności konstrukcji jest użycie specjalnych metalowych siatek, które dodatkowo wzmocnią zaprawę. Nie można także zapomnieć o specjalnych kotwach czy śrubach, będących kluczowymi elementami mocowania. Montaż sejfu w ścianie najlepiej rozłożyć na kilka dni, aby upewnić się, że zaprawa całkowicie zastygnie i się utwardzi.  Za montaż sejfu zawsze powinni odpowiadać profesjonaliści. Bez względu na precyzję instrukcji czy dostępność materiałów, doświadczeni instalatorzy zapewniają nie tylko prawidłowe umocowanie urządzenia, ale również jego optymalne umiejscowienie i dodatkowe zabezpieczenia. Zlecenie montażu specjalistom gwarantuje, że wszystkie czynniki - techniczne, bezpieczeństwa oraz funkcjonalności - zostaną uwzględnione i odpowiednio zrealizowane. Ostatecznie, to Twoje bezcenne dobra i dane będą schowane w sejfie, więc zapewnienie im najlepszego poziomu zabezpieczeń jest bezcenne.  Jakie są korzyści sejfu ściennego?  Zalety sejfów ściennych nie ograniczają się jedynie do możliwości ich łatwego ukrycia. Są bardzo dyskretne i nie burzą estetyki pomieszczenia. Nie zajmują dużo miejsca, co jest ważne w przypadku małych pomieszczeń. W dodatku są bardzo uniwersalne i łatwo dostępne - każdy producent sejfów będzie miał je w swojej ofercie. Na stronie internetowej hartmann-tresore.pl znajdziesz szeroki wybór sejfów ściennych i nie tylko.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".