• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 1629
  • Dodano: 2023-10-11 / 12:46
  • Komentarzy: 0

  Ring wyborczy rozgrzewa się. Starcie PiS - Trzecia Droga na konferencji prasowej

  Na finiszu kampanii wyborczej ring rozgrzewa się do czerwoności. Podczas konferencji prasowej, którą prowadził Adam Gomoła - lider listy wyborczej Trzeciej Drogi - przeszkadzali mu pracownicy Janusza Kowalskiego z banerami.


  Opolskie tłuste koty, pakujcie się! - głosiły hasła na kartonach i kuwetach, z którymi politycy Trzeciej Drogi ustawili się przy Oleskiej 1, nieopodal biura poselskiego Janusza Kowalskiego. - To nawiązanie do słów lidera partii podczas poniedziałkowej debaty telewizyjnej - mówili.


  "Pokora, praca i umiar" - głosiło hasło z exposé pani premier Beaty Szydło. - Tymczasem za rządów PiS pokorę zastąpiło rozbijanie się samochodami po polskich drogach, umiar - bizantyjskie wynagrodzenia, zaś praca w spółkach publicznych znalazła się dla każdego, kto jest mężem, żoną, bliższym czy dalszym krewnym lub przyjacielem ważnych osób w rządzącej partii - powiedział Adam Gomoła na początku konferencji.

  Dalsza część konferencji była uporczywie zakłócana przez przedstawicieli PiS ich skandalicznym zachowaniem.
  - Asystenci Janusza Kowalskiego posługiwali się materiałami, na których nie zamieszczono informacji o sposobie finansowania, co jest niezgodne z przepisami wyborczymi. To ewidentny znak, że do obozu władzy wkradła się nerwowość po poniedziałkowej debacie. Być może politycy Zjednoczonej Prawicy gorączkują się, w jaki sposób poprawić swój wizerunek - słyszymy.

  - Po raz pierwszy w historii roczny budżet Kancelarii Premiera ma przebić barierę 2 mld zł. W porównaniu z wydatkami za rządów PO-PSL kwota planowana na przyszły rok ma wzrosnąć aż 16-krotnie. Rotacja na stanowiskach w zarządach i radach nadzorczych jest olbrzymia. Zgodnie ze stanem na 30.06.2020 roku aż 60% członków zarządów i rad nadzorczych pełniło swoją funkcję 2,5 roku lub krócej. Tłuste koty mieszkają też w mediach publicznych. W sumie Telewizja Polska i Polskie Radio w latach 2016-2021 dostały 10,3 mld zł - wykazał kilka podstawowych zależności Waldemar Hartman.

  Mimo rosnących utrudnień przedstawicielom Polska 2050 udało się przedstawić kilka zasadniczych postulatów, aby do podobnego rozpasania ze strony władzy w naszym kraju nie doszło.

  - Chcemy utworzenia Krajowego Rejestru Osób Eksponowanych Politycznie. Nabory na stanowiska w organach zarządzających spółek Skarbu Państwa powinny być ogłaszane publicznie, na jednej witrynie internetowej. Spółki skarbu państwa powinny zachować większy umiar w wydatkowaniu publicznych pieniędzy. Konieczne jest ograniczenie liczby członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Zlikwidujmy Radę Mediów Narodowych i wzmocnijmy rolę mediów lokalnych - powiedział Adam Gomoła.

  Na koniec odbyło się symboliczne przekazanie kartonowych kuwet przedstawicielom PiS przez Adama Gomołę i Waldemara Hartmana.  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".