• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 1356
  • Dodano: 2023-10-10 / 14:42
  • Komentarzy: 0

  Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Brzegu

  (Fot. KP PSP Brzeg)

  Strażacy z JRG Brzeg stawili czoło pożarowi mieszkania w trudnych warunkach. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


  W poniedziałek 9 października mieszkańcy Brzegu poinformowali służby o pożarze, który wybuchł w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Wileńskiej. Szybka reakcja strażaków była kluczowa dla ocalenia życia i mienia osób znajdujących się w budynku.

  Zgłoszenie dotarło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu o godzinie 14:43. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane jednostki straży pożarnej z JRG Brzeg. Lokatorka mieszkania, w którym wybuchł pożar, zdążyła na czas opuścić budynek.

  Strażacy podjęli natychmiastowe działania w celu opanowania sytuacji. Ich celem początkowo było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a następnie przystąpili do ugaszenia pożaru. Walka z ogniem w warunkach zamkniętego pomieszczenia to zadanie wymagające dużego profesjonalizmu i determinacji. Dzięki sprawnym działaniom strażaków, pożar został ugaszony, co zapobiegło jego rozprzestrzenieniu się na inne części budynku.

  Dzięki szybkiej reakcji strażaków udało się zapewnić bezpieczeństwo lokatorom budynku. Udzielono również Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej.

  Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".