• Wyświetleń: 1378
    • Dodano: 2023-10-10 / 08:26

Horror w z happy endem dla Gwardii Opole!

Spotkanie z MMTS-em Kwidzyn rozstrzygnęło się po rzutach karnych

Rollercoaster? To niepotrzebne, wystarczy przyjść na mecz Gwardii! Szczypiorniści Bartosza Jureckiego wygrali z kwidzynianami po rzutach karnych 3:2, gdy podstawowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia.

A zaczęło się spokojnie - żadna z drużyn nie odskoczyła więcej niż na dwa trafienia. Aż do niewiele ponad kwadransa od pierwszego gwizdka - Gwardziści wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Potem nastąpił przestój w grze gospodarzy, co wykorzystali bezlitośnie goście prowadzeni przez byłego kolegę z reprezentacji Jureckiego - Bartłomieja Jaszki i do przerwy oni prowadzili różnicą trzech goli.

Wystarczyło trzysta sekund drugiej połowy by to opolanie prowadzili 16:15, po trafieniu Piotra Jędraszczyka. Przez kolejne parę minut obie ekipy oddawały sobie prym z rąk do rąk. Na dwa gole przewagi mogli odskoczyć Gwardziści przy wyniku 24:23, lecz dwukrotnie zgubili piłkę i do MMTS znajdował się w lepszej sytuacji w końcówce meczu, gdzie prowadzili jedną bramką i grali w przewadze. Czy to już koniec? Nic bardziej mylnego. Dobre interwencje Jakuba Ałaja i to miejscowi mieli piłkę na wagę zwycięstwa, jednak źle rozegrali akcję i doszło do rzutów karnych.

Tam mogło się rozstrzygnąć się już po dwóch seriach, gdyż nie trafiali goście, ale... później i opolanie nie byli skuteczni, co odrobili przyjezdni. Ostatecznie skończyło się na szóstej serii. Trafił Mateusz Jankowski, a potem karnego obronił Adam Malcher.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 27:27 (3:2 p.k.) (12:15)