• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 2314
  • Dodano: 2023-10-06 / 17:05
  • Komentarzy: 0

  Motocykliści opolskiego dobrnęli do końca tegorocznych rozgrywek enduro odnosząc liczne sukcesy

  W Opolu zostały rozegrane rundy enduro XI i XII kończące tegoroczne zmagania motocyklistów w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. Krajowym rozgrywkom towarzyszyły również zamykające sezon
  rundy popularnego cyklu IPONE Enduro Cross Series, co spowodowało, że do rywalizacji przystąpiło 140 zawodników, z medalistami mistrzostw Europy na czele - Dawidem Babiczem i Aleksandrem Bracikiem.  Areną zmagań były tereny położone w pobliżu Elektrowni Opole w Brzeziu. Organizatorzy przygotowali perfekcyjnie przygotowane próby szybkości terenowej oraz dobrze oznakowaną trasę dojazdową przebiegającą leśnymi duktami. Cross Test, zlokalizowano na łące położonej przy łowisku Śródlesie 1 w otoczeniu lasu, natomiast Enduro Test został wytyczony pomiędzy lasem a padokiem przy ul. Energetyków.

  W dwudniowej imprezie odbywającej się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego wystartowali reprezentanci HAWI Racing Team. W Mistrzostwach Polski skuteczną jazdą w klasie E1 wykazał się Damian Musiał. W sobotę pomimo nałożonej 5-sekundowej regulaminowej kary osiągnął najlepszy czas przejazdu ze wszystkich prób szybkości terenowej. Nazajutrz był drugi, ale finalnie stanął na najwyższym stopniu podium, przed Dawidem Babiczem i Kamilem Narowskim (obaj KS Rega MX Team Ropczyce). W tej samej klasie w pierwszym dniu Patrykowi Kuleszo zabrakło raptem niespełna pół sekundy do trzeciego wyniku.

  W niedzielę wykręcił piąty czas, przez co zajął 5. miejsce w zawodach. Z kolei Grzegorz Bogulak w każdym dniu osiągał szóste rezultaty i w całej imprezie uplasował się na 6. pozycji. Dobre zawody zaliczył Igor Gromek jadący w klasie Junior 125. Nastolatek w pierwszym starcie pomimo słabego początku poprawiał się z każdym następnym przejazdem na testach szybkości terenowej, by ostatecznie uzyskać trzeci wynik. Następnego dnia było jeszcze lepiej, bo był drugi. Ostatecznie zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Zwyciężył Hubert Romaniec (KKM Wena Kielce) przed Filipem Gackiem (BKM Bielsko-Biała).

  Powody do zadowolenia może mieć Maja Kozłowska, która dwukrotnie była trzecia w klasie Kobiet, dzięki czemu mogła stanąć na trzecim stopniu podium. Wygrała Patrycja Milewska (AMK Drwęca Ostróda) przed Małgorzatą Zalewską (AMK Enduro Grunwald). Pech dopadł Wojciecha Latałę, którego w sobotę pokonała awaria motocykla. W niedzielę był już czwarty i w zawodach uplasował się na czwartym miejscu. Wygrał Gabriel Chętnicki przed Maciejem Więckowskim (obaj KS Rega MX Team Ropczyce) i Rafałem Bracikiem (KTM Novi Korona Kielce). W gronie Mastersów Krzysztof Szczypka podczas dwóch dni rywalizacji zajmował odpowiednio 9. i 7. lokatę, co w końcowym rozrachunku przełożyło się na zajęcie 8. miejsca. Triumfował Jacek Roman (KS Rega MX Team Ropczyce) przed Michałem Kampą (SM Panda Racing Jemielnica) i Czechem Jiřím Kavanem (Enduro klub Palkovice).


  - To były świetne zawody! Perfekcyjna pogoda, super organizacja, próby czasowe zróżnicowane i bardzo ciekawe, do tego kilkunastominutowa leśna dojazdówka na rozprostowanie kości. - podsumował imprezę zadowolony Krzysztof Szczypka.

  W generalce najwyżej został sklasyfikowany Damian Musiał, który zajął 3. miejsce za Gabrielem Chętnickim i Maciejem Więckowskim.

  Punkty wywalczone przez motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team przyczyniły się do trzeciego miejsca w klasyfikacji klubowej, za KS Rega MX Team Ropczyce i KTM Novi Korona Kielce. Wśród ekip sponsorskich opolski zespół w składzie: Damian Musiał, Patryk Kuleszo i Wojciech Latała, uplasował się na trzecim miejscu uznając wyższość KTM Novi Korona Team Piekoszów oraz GARDEN KWARC Team Opolskie w składzie: Maja Kozłowska, Igor Gromek i Grzegorz Bogulak.

  Całoroczne zmagania zdominował Maciej Więckowski, który zdobył tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej, choć w opolskich rundach musiał uznać wyższość Gabriela Chętnickiego (KS Rega MX Team Ropczyce).

  - Miałem już zapewniony tytuł Mistrza Polski przed zawodami w Opolu, a mój start jest tylko dopełnieniem formalności. Jestem tutaj z szacunku do moich rywali. - powiedział przed startem Maciej Więckowski.

  - Nasi reprezentanci osiągnęli bardzo dobry wynik wywalczając aż sześć medali. To był udany sezon, w którym ponownie zaznaczyliśmy swoją mocną pozycję w krajowym enduro. - stwierdził uradowany Andrzej Hawryluk, prezes HAWI Racing Team. - Chciałbym również podziękować wszystkim naszym motocyklistom za pracę jaką wykonali oraz osobom zaangażowanym w organizację zawodów.

  Damian Musiał zdobył tytuł mistrzowski w klasie E1 oraz brązowy medal w generalce. Wicemistrzyni Polski została Maja Kozłowska w klasie Kobiet. Trzecie miejsce w klasie E2/E3 i tytuł drugiego wicemistrza Polski wywalczył Wojciech Latała. Opolski klub uplasował się na trzecim miejscu z tytułem drugiego wicemistrza kraju. Natomiast rywalizację wśród zespołów sponsorskich wygrał HAWI Racing Team (D.Musiał, P.Kuleszo i W.Latała) przed GARDEN KWARC Team Opolskie (M.Kozłowska, I.Gromek R.Szymański, Z.Lech, G.Bogulak).
  W zakończonych rozgrywkach Pucharu Polski 3. miejsce w klasie Junior 125 wywalczył Sylwester Karpowicz.

  W rozgrywkach IPONE Enduro Cross Series najwyższe lokaty zajmowali:

  - w klasie Junior 65: Bartosz Kownacki - 2. miejsce

  - w klasie Ladies: Maja Kozłowska - 3. miejsce

  - w klasie Prestige: Damian Musiał - 2. miejsce i Patryk Kuleszo - 6. miejsce

  - w klasie Champion E1: Igor Gromek - 4. miejsce i Grzegorz Bogulak - 6. miejsce

  - w klasie Champion E2/E3: Krzysztof Szczypka - 4. miejsce

  - w klasie Junior 85: Nikodem Osyra - 7. miejsce

  - w klasie Junior: Bartosz Radelt - 11. miejsce

  Oryginalne statuetki nawiązujące do miejsca zawodów wręczali: Jacek Bujański - przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZM, Daniel Chodorowski - zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kup, Andrzej Hawryluk - prezes Stowarzyszenia HAWI Racing Team oraz sędzia zawodów Wojciech Rencz.

  Najważniejsze i największe wydarzenie w sportach motorowych w województwie opolskim w 2023 roku zostało zorganizowane przez klub HAWI Racing Team przy współpracy z prowadzącymi cykl IPONE Enduro Cross Series oraz wsparciu Samorządu Województwa Opolskiego i Miasta Opola.

  Zdjęcie (1/23)

  (Fot. Hawi Racing Team)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".