• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 2205
  • Dodano: 2023-09-28 / 19:23
  • Komentarzy: 0

  Kierowca wpadł na kontroli WITD

  (Fot. WITD)

  Podczas kontroli okazało się, że kierowca prowadził pojazd z włożoną kartą przedsiębiorstwa zamiast karty kierowcy. Początkowo próbował to tłumaczyć pomyłką, ale analiza danych z pamięci urządzenia wykazała, że praktyka ta trwała przez dwa tygodnie.


  Podczas kontroli przeprowadzonej na Obwodnicy Niemodlina, inspektorzy opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) ujawnili proceder, który polegał na nielegalnym wykorzystywaniu karty przedsiębiorstwa w tachografie przez kierowcę, który jednocześnie był właścicielem firmy przewozowej. Praktyka ta trwała przez dwa tygodnie i została odkryta 22 września br.

  Podczas kontroli okazało się, że kierowca prowadził pojazd z włożoną kartą przedsiębiorstwa zamiast karty kierowcy. Początkowo próbował to tłumaczyć pomyłką, ale analiza danych z pamięci urządzenia wykazała, że praktyka ta trwała przez dwa tygodnie. Kierowca przyznał się, że jego karta kierowcy straciła ważność, a nowa jeszcze nie została wydana. Za to naruszenie zatrzymano mu prawo jazdy na trzy miesiące.

  Dodatkowo, podczas kontroli stwierdzono, że tachograf zamontowany w pojeździe nie został poddany obowiązkowej kalibracji w wymaganym terminie oraz nie został zaktualizowany po zmianie numeru rejestracyjnego pojazdu (VRN). W wyniku tych naruszeń, kontrolujący zatrzymał również dowód rejestracyjny ciągnika.

  Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne, które może grozić karą pieniężną w wysokości 6 500 zł. To ważne przypomnienie o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących tachografów oraz kart kierowcy, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz uczciwego funkcjonowania branży transportowej.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".