• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 1925
  • Dodano: 2023-09-30 / 08:00
  • Komentarzy: 1

  Poradnia Dziecięca na ul. Waryńskiego przejdzie remont

  (Fot. Dżacheć)

  Remont Poradni Dziecięcej to krok naprzód w kierunku zapewnienia lepszych warunków opieki zdrowotnej dla najmłodszych pacjentów i ich rodzin. Modernizacja pozwoli na stworzenie nowoczesnych i komfortowych pomieszczeń, dostosowanych do współczesnych standardów medycznych.


  Przychodnia, której historia sięga lat 60. ubiegłego wieku, ma za sobą długą służbę społeczności lokalnej i znaczący wkład w opiekę zdrowotną dzieci i młodzieży. Jednakże, z upływem czasu, budynek i jego infrastruktura wymagają modernizacji i odświeżenia.

  Wymieniane będą elementy wyposażenia gabinetów pediatrycznych i zabiegowych. Poza tym poczekalnie dla dzieci zdrowych i chorych zyskają całkiem nowy, nowoczesny wygląd.

  "Zależy nam na tym, żeby dzieci oczekiwały na wizytę lekarską w przyjaznych warunkach, wśród kolorowych ścian a dodatkowo będą tu dwa miejsca do zabawy w tym jedno interaktywne" - mówi rzeczniczka prasowa Centrum Zdrowia- Jolanta Kawecka.

  W przychodni, która obsługuje aż 2344 małych pacjentów, lekarze nieustannie dbają o zdrowie i dobro najmłodszych mieszkańców. Ponadto, od czasu wojny na Ukrainie, przychodnia udziela najwięcej porad dzieciom z Ukrainy, które osiedliły się w Opolu.

  Warto podkreślić, że wszystkie dzieci, zarówno zdrowe, jak i te wymagające specjalistycznej opieki, będą przyjmowane w naszej poradni studenckiej. To miejsce, które znajduje się najbliżej remontowanej placówki na ul. Katowickiej 91. - Dla Państwa wygody przygotowaliśmy mapki z kodami QR, które wskazują drogę do Poradni Dziecięcej "Spójnik" - mówi Kawecka.

  - Obecnie, dzięki sprzyjającej pogodzie i niskiemu poziomowi zachorowań, mamy trochę mniej przyjęć. Mamy nadzieję, że sezon infekcyjny będzie nas omijać, co pozwoli utrzymać bezpieczne warunki dla naszych pacjentów - słyszymy.

  Koszt remontu wynosi około 100 tysięcy złotych, a prace zakończą się na początku listopada.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  ,
  reklama

  Powiązane materiały

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia