• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1481
  • Dodano: 2023-09-27 / 12:30
  • Komentarzy: 0

  Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana

  (Fot. KPP Namysłów)

  6 krzaków konopi zabezpieczyli namysłowscy kryminalni. Policjanci do sprawy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Namysłowa, który zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. Za wytwarzanie środków odurzających grozi mu do 3 lat więzienia.

  Policjanci Wydziału Kryminalnego z Namysłowa, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, 25 września zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie nielegalnej plantacji konopi indyjskich. Mężczyzna od samego początku przyznawał się, że w pomieszczeniu gospodarczym ma dwa drzewka konopi indyjskiej.

  W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli 6 krzaków konopi w różnych fazach wzrostu oraz sprzęt do ich uprawy w postaci lamp i wentylatorów.

  Zebrany w sprawie materiał dowodowy, dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu zorganizowania nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

  Uprawa konopi innej niż włóknista zagrożona jest kara do 3 lat więzienia. Natomiast jeśli z uprawianej plantacji można uzyskać znaczne ilości narkotyków, kara wzrasta do 8 lat więzienia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".