• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 3157
  • Dodano: 2023-09-26 / 10:56
  • Komentarzy: 1

  Uwaga kierowcy! Zmieni się organizacja ruchu na ulicy Prószkowskiej

  (Fot. Dżacheć)

  We wtorek przebudowa skrzyżowania ulic Prószkowskiej-Mehla-Wyszomirskiego wkroczy w nowy etap. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu.

  Do tej pory prace były skupione jedynie na ulicy Mehla. Tam na odcinku 400-metrów trwa budowa kanalizacji deszczowej. Gdy to zostanie ukończone, to rozpocznie się układanie nowej nawierzchni drogi. Ulica Mehla nadal pozostanie (za wyjątkiem mieszkańców) nieprzejezdna od strony ulicy Prószkowskiej.

  Od 26 września ruszy kolejny etap prac. Wykonawca rozpocznie frezowanie nawierzchni na samym skrzyżowaniu. Na ulicy Prószkowskiej konieczne są zatem zmiany w organizacji ruchu. Utrzymany będzie przejazd w stronę centrum. Z kolei wyjeżdżając z miasta będziemy musieli kierować się ulicą Krapkowicką. Z niej mamy kilka alternatyw, aby przejechać w stronę Winowa, czy też Prószkowa.

  Przypomnijmy, że przebudowa tego skrzyżowania ma potrwać do końca lutego przyszłego roku.

  Z powodu rozpoczęcia się kolejnego etapu rozbudowy skrzyżowania ulic Prószkowskiej, Mehla i Wyszomirskiego ( który obejmuje m.in. budowę zatok autobusowych) wprowadzona zostanie zmiana tras linii 15, 25 i N1.

  Autobusy linii 15 i N1 jadące w kierunku Wójtowej Wsi, Winowa i Górek oraz autobusy
  linii 25 jadące w kierunku pętli przy ulicy Pużaka, będą kursowały objazdem
  przez ulice Krapkowicką i Odrodzenia. Na ulicy Odrodzenia i Prószkowskiej zostaną ustawione przystanki tymczasowe.

  W czasie trwania prac drogowych z obsługi pasażerskiej zostanie tymczasowo wyłączony przystanek "Prószkowska-Wiosenna" w kierunku Wójtowej Wsi oraz całkowicie wyłączony przystanek "Wójtowa Wieś-Pętla" w obu kierunkach.

  Przystankiem początkowym i końcowym dla autobusów linii 15 w Wójtowej Wsi będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na ulicy Prószkowskiej (w rejonie sklepu Dino).
  Na tym przystanku będą się również zatrzymywać autobusy linii 15 jadące z Górek i Winowa oraz autobusy linii 25 jadące do pętli przy ul. Prószkowskiej.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-09-26 13:53:07 [217.173.203.*] id:1664988  
  Patryk100: Napisała postów [878], status [rozpisany/na] Reputacja
  No to jak teraz przyjedzie do nas Donald Tusk???

  Nick:
  Treść: