• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 16106
  • Dodano: 2023-09-23 / 13:32
  • Komentarzy: 0

  Opolskie autobusy i zajezdnia "od kuchni". Trwa dzień otwarty

  Czym zajmuje się dyspozytor, jak wygląda praca w kabinie kierowcy, gdzie autobusy mają swoje SPA - odpowiedzi na te pytania można poznać w trakcie Dnia Otwartego Zajezdni MZK. Wydarzenie jest otwarte dla każdego chętnego, a zakończy się około godziny 16:00.


  Dziś (23.09) w godzinach 12.00 - 16.00 odbywa się Dzień Otwarty Zajezdni MZK w Opolu, przy ulicy Luboszyckiej 19. Wszyscy, którzy chcą dojechać na Dzień Otwarty autobusem mogą skorzystać z przejazdów linii specjalnych S1 oraz S2, a także linii 21. S1 swoją trasę rozpocznie z osiedla Dambonia, pojedzie przez Zaodrze, centrum miasta, zatrzymując się m.in. przy Dworcu Głównym i Solarisie. S2 pojedzie od przystanku "Witosa-Wygonowa" przez osiedla: Malinka, Armii Krajowej i Chabrów. Zajezdnia swoje bramy otworzyła dla mieszańców miasta po raz trzeci w historii.

  To jedyna taka okazja, aby przyjrzeć się działalności Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu od kuchni. Codziennie autobusy miejskie pokonują w Opolu tysiące kilometrów - czuwa nad tym cały sztab ludzi. To nie tylko kierowcy, ale także mechanicy, dyspozytorzy, piloci i pracownicy administracyjni.

  Dzień Otwarty to także okazja, aby pokazać pasażerom bazę MZK i jej zaplecze techniczne. W programie wydarzenia znalazły się m.in.: pokaz autobusów elektrycznych, zwiedzanie zajezdni, ekspozycja zabytkowego Ikarusa, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".