• Komentarzy: 2

Odra Opole wraca na fotel lidera!

(Fot. Odra Opole)

W piątkowym spotkaniu podopieczni Adama Noconia pokonali 2:1 Miedź Legnica

Trzy punkty na trudnym terenie i powrót na prowadzenie w Fortuna 1-ej Lidze! Lepszego piątkowego popołudnia nie mogli sobie wymarzyć zawodnicy opolskiej Odry.

Po bezbramkowym remisie z Lechią Gdańsk, piłkarzy trenera Adama Noconia czekało spotkanie z innym spadkowiczem PKO BP Ekstraklasy - Miedzią Legnica, lecz tym razem na boisku rywala.

W 27 minucie Odra wyszła na prowadzenie - z rzutu wolnego uderzył Borja Galan i Jakub Madrzyk został pokonany po raz pierwszy, a wynikiem 1:0 dla gości zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron wystarczyło pięć minut, by opolanie zdobyli drugie trafienie, a dokładniej z bliskiej odległości uczynił to Rafał Niziołek. Gospodarzy było stać jedynie na gola honorowego - z rzutu karnego nie pomylił się Nemanja Mijuskovic.

Odra awansowała na pierwsze miejsce po utracie punktów przez dotychczasowego lidera - Górnik Łęczna, który zremisował 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Miedź Legnica - Odra Opole 1:2 (0:1)