• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 3291
  • Dodano: 2023-09-19 / 17:53
  • Komentarzy: 0

  W opolskim zoo przyszły na świat 3 tygrysy!

  (Fot. Zoo Opole)

  Piękne narodziny w opolskim ogrodzie zoologicznym. Trzy małe tygryski skończyły właśnie 4 tydzień i już pokazują "pazurki".


  Tygrysy z opolskiego zoo doczekały się trójki potomstwa - to samce. Wielkim szczęściem zoo podzieliło się na swoich mediach społecznościowych. Tygrys amurski (syberyjski) jest największym żyjącym dzisiaj kotem na świecie. Samce osiągają zazwyczaj długość ciała wynoszącą od 2,8 do 3,5 metra, a masa ciała waha się od 180 do 306 kg. Samice są mniejsze, osiągając długość od 2,4 do 2,6 metra i masę ciała od 100 do 167 kg. Mają sierść o charakterystycznym złoto-pomarańczowym kolorze z ciemnymi pasami i białym brzuchem.  Już wkrótce tygrysie maleństwa będzie można oglądać na specjalnym monitorze gdzie można będzie zobaczyć je z matką podczas karmienia i zabaw.

  Częstość narodzin tygrysów w niewoli, czyli w zoo lub ośrodkach hodowlanych, zależy od wielu czynników, w tym od staranności prowadzenia programów hodowlanych oraz od zdrowia i kondycji zwierząt. Typowo, samica tygrysa nosi ciążę przez około 93-112 dni, a potem rodzi zazwyczaj od 2 do 4 młodych tygrysów, choć to może się różnić w zależności od gatunku tygrysa. Po narodzinach, młode są przez pewien czas karmione mlekiem matki, a potem stopniowo wprowadza się do diety pokarm stały.

  Programy hodowlane w zoo i ośrodkach hodowlanych starają się utrzymywać zdrową i zrównoważoną populację tygrysów. Dążą do tego, aby każde urodzone młode przetrwało i przyczyniło się do długoterminowego utrzymania gatunku. Jest to ważne ze względu na zagrożenie, jakie stanowi wyginięcie niektórych podgatunków tygrysów w naturze.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".