• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 1790
  • Dodano: 2023-09-18 / 17:00
  • Komentarzy: 0

  Aspirant Karol Głowala na podium w konkursie dyżurnych Opolszczyzny

  Rola dyżurnych jest kluczowa, bowiem to właśnie oni przyjmują zgłoszenia, wysyłają na miejsce patrole i często decydują o przebiegu interwencji. Dlatego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu zorganizowano dwudniowy turniej dla dyżurnych województwa opolskiego. Nie łatwo było doścignąć konkurencję, o czym przekonał się asp. Karol Głowala. Dyżurny komendy miejskiej stanął na podium zajmując 3 miejsce.


  Finał konkursu został przeprowadzony w dwóch etapach: pierwszy z nich obejmowała symulację pracy na stanowisku kierowania, a drugim był test wiedzy ogólnopolicyjnej. W turnieju wystartowali policjanci reprezentujący niemal wszystkie jednostki województwa opolskiego.

  Najlepszym dyżurnym Opolszczyzny 2023 roku okazał się asp. szt.Arnold Skorupa z KPP Strzelce Opolskie. Na pozycji drugiej uplasował się nadkom. Michał Szaraniec z KPP Olesno, natomiast na trzeciej asp. Karol Głowala z KMP Opole. Teraz zwycięzca weźmie udział w ogólnopolskich zmaganiach, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach.

  W finale uczestniczyło 9 najlepszych policjantów służby dyżurnej z jednostek powiatowych naszego województwa. To oni uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji w swoich komendach. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w każdej z konkurencji finałowych.

  Komendant Wojewódzki Policji w Opolu - nadinsp. Rafał Kochańczyk, pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim policjantom za udział w zmaganiach. Pan Komendant podkreślił, jak ważną rolę odgrywają dyżurni w pracy wszystkich jednostek i wydziałów policji.

  Teraz zwycięzca etapu wojewódzkiego weźmie udział w ogólnopolskich zmaganiach, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. KMP Opole )

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".